Klimala strzela gola

Autor: Łukasz Stepaniuk Klimala strzela gola

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:0. Żółto-czerwoni mają patent na piłkarzy z Gdyni [AUDIO]

2019-11-25 11:26

PKO BP Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok pokonała Arkę Gdynia 2:0 na inauguracje rundy rewanżowej piłkarskiej ekstraklasy.

Żółto-czerwoni potwierdzili tym samym, ze mają patent na ekipę z Trójmiasta, bo było to ich szóste z rzędu zwycięstwo z piłkarzami Arki Gdynia. Jaga od początku spotkania grała lepiej od rywali, ale dopiero w 66. minucie wyszła na prowadzenie po trafieniu Patryka Klimali.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:0. Komentarz Patryka Klimali

Patryk Klimala mógł kilka minut później zdobyć drugiego gola, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał bramkarz gości. Wynik na 2:0 ustalił w 82. minucie Bodvar Bodvarson. Była to pierwsza bramka zawodnika z Islandii strzelona w piłkarskiej ekstraklasie. ​- To ważna wygrana, bo pozwoliła Jadze zbliżyć się na kilka punktów do czołówki tabeli - powiedział po meczu Ivan Runje.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:0. Komentarz Ivana Runje

Do bramki Jagiellonii Białystok po długiej przerwie wrócił Grzegorz Sandomierski. Przez 90 minut zachował czyste konto.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:0. Komentarz Grzegorza Sandomierskiego

W tym momencie Jagiellonia Białystok zajmuje 7. miejsce w tabeli. W najbliższą niedzielę 1 grudnia Jagiellonia zagra na wyjeździe z Raków Częstochowa.