Jak znaleźć praktyki studenckie lub staż?

i

Autor: mat. promocyjny Jak znaleźć praktyki studenckie lub staż?

Jak znaleźć praktyki studenckie lub staż?

2019-04-26 9:00

Wielu pracodawców uważa, że absolwenci uczelni wyższych nie są odpowiednio przygotowani do pracy jeśli nie odbyli oni żadnych praktyk podczas trwania studiów. Zatem studenci starają się już w trakcie trwania nauki znaleźć pracę lub też praktyki, pozwalające zdobyć praktyczne umiejętności.

Od czego należy zacząć poszukiwania oraz co warto umieścić w naszym CV?

Aby móc zacząć poszukiwania, najpierw należy przygotować CV, które sprawi, że wyróżnisz się z tłumu. Dzięki świetnemu Curriculum vitae, możesz otrzymać ciekawe oferty pracy oraz zainteresować potencjalnych pracodawców. Takie CV może zawierać podsumowanie zawodowe, w którym można umieścić informację odnoszące się do największych osiągnięć zawodowych i kluczowych umiejętności. Podsumowanie zawodowe należy umieścić na górze naszego Curriculum vitae, tuż pod danymi osobowymi.

Co należy umieścić w podsumowaniu zawodowym?

W takim podsumowaniu można zamieścić następujące informacje:

  • rok oraz kierunek studiów,
  • jedno lub dwa swoje największe osiągnięcia, ale w formie skróconej,
  • gdzie chce się pracować oraz jaki ma się cel zawodowy

Jak znaleźć praktyki studenckie lub staż?

i

Autor: mat. promocyjny Jak znaleźć praktyki studenckie lub staż?

Świetne Curriculum vitae, a umiejętności

W swoim CV należy zaprezentować swoje umiejętności i kwalifikacje, gdyż dzięki temu możemy zwiększyć szansę na dostanie się na praktyki czy też staż. Jedną z ważnych umiejętności jest znajomość języków obcych, jak na przykład języka angielskiego, co jest niezwykle ważne gdy chcemy się dostać do dużej korporacji. Innymi przykładami umiejętności, które możemy zamieścić są:

  • organizacja targów czy też eventów
  • znajomość programów komputerowych m.in. Excel, Word

Korzyści płynące z odbycia praktyk

Dzięki odbyciu praktyk zawodowych, można zyskać nie tylko doświadczenie, które jest niezwykle ważne podczas szukania pracy, ale również poznać nowych i interesujących ludzi. Staże oraz praktyki studenckie, uczą terminowości, odpowiedzialności oraz można dzięki nim dowiedzieć się, czy kierunek studiów i praca z nim związana, okazała się dobrym wyborem.

Praktyki za granicą

Wybór praktyk, które odbywają się za granicą, pozwala na uzyskanie wielu korzyści. Jedną z nich jest szlifowanie języka obcego oraz możliwość pracy w wielokulturowej firmie, dzięki czemu nabywa się nowych, ciekawych doświadczeń. Odbycie zagranicznych praktyk, z pewnością zostanie docenione przez przyszłego pracodawcę. Oznacza to bowiem, iż kandydat stawia przed sobą ambitne wyzwania i stara się rozwijać swoje umiejętności. Praktyki zagraniczne lub te podejmowane na terenie kraju, nigdy nie będą straconym czasem.

Artykuł sponsorowany