Kamil Szeremeta

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Kamil Szeremeta

Kamil Szeremeta vs. Andrew Francillette. Białostoczanin obronił pas mistrza Europy wagi średniej

2019-03-10 0:17

Białostocki bokser Kamil Szeremeta w dalszym ciągu jest mistrzem Europy wagi średniej. Podczas gali we francuskim Grande-Synthe po raz drugi obronił mistrzowski pas.

Białostoczanin Kamil Szeremeta nadal jest mistrzem Europy w wadze średniej. Jego rywalem był Francuz Andrew Francillette. Pierwsza część pojedynku to zdecydowana przewaga polskiego boksera. Później Francuz z każdą minutą czuł się coraz pewniej na ringu. Publiczność oglądająca widowisko żywo reagowała na każdy skuteczny atak swojego rodaka. Walka była emocjonująca do samego końca. Ostatecznie to Polak zwyciężył na punkty.

Była to druga obrona wywalczonego przez Szeremetę mistrzowskiego pasa. Wcześniej pokonał Rubena Diaza (25-1-2, 14 KO) w 10. rundzie przez nokaut.

Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy. "Czuli się osaczeni" [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Kamil Szeremeta zajmuje bardzo wysokie miejsce w najnowszym rankingu federacji WBC. 30-letni białostoczanin zajmuje w nim drugie miejsce. Przed nim jest tylko Giennadij Gołowkin z Kazachstanu.

Kamil Szeremeta na swoim koncie ma same zwycięskie walki. Kamil Szeremeta uczył się w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Jako zawodowiec zadebiutował 2 grudnia 2012 roku, pokonując jednogłośnie na punkty Janosa Lakatosa.

Zobacz wideo: Porywacz Amelki i jej mamy zatrzymany!