Plaża miejska na Dojlidach w Białymstoku

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok Świetnie wyposażone kąpielisko. Najpopularniejsza tego typu atrakcja wypoczynkowa w regionie.

Kąpieliska w województwie podlaskim. Tutaj można wypocząć nad wodą [ZDJĘCIA]

2021-07-14 11:57

Latem kąpieliska przeżywają prawdziwe oblężenie. Mieszkańcy woj. podlaskiego kochają odpoczywać nad wodą. W regionie nie brakuje pięknych kąpielisk, które kuszą zadbanymi plażami, atrakcjami oraz czystą wodą. W naszej galerii znajdziesz opis wszystkich szesnastu kąpielisk w woj. podlaskim.

Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, na terenie województwa podlaskiego znajduje się 16 kąpielisk. Jak informuje GIS, kąpieliska wraz z miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli podlegają odrębnym przepisom niż pływalnie, czyli baseny kąpielowe. Z definicji kąpielisko to wydzielony i oznakowany fragment wód powierzchniowych wykorzystywany przez dużą liczbę osób kąpiących się. Zobaczcie, gdzie w woj. podlaskim znajdują się kąpieliska. Niektóre opisy kąpielisk pochodzą ze strony "Serwis kąpieliskowy" prowadzony przez GIS. Uwaga! Uwzględniliśmy tam również kąpieliska, na których w momencie publikacji artykułu obowiązuje zakaz kąpieli. Czytaj też: Upał w Białymstoku. W tych miejscach złapiesz trochę cienia. Parki, skwery, bulwary [ZDJĘCIA]

Kąpielisko w Sosnowcu na Osiedlu Kalinowa już otwarte