Kierowca audi nie chciał się zatrzymać. Wypadł z drogi. Funkcjonariusze musieli strzelać

i

Autor: POSG Kierowca audi nie chciał się zatrzymać. Wypadł z drogi. Funkcjonariusze musieli strzelać

Pości za kurierem

Kierowca audi nie chciał się zatrzymać. Wypadł z drogi. Funkcjonariusze musieli strzelać

2023-05-22 12:52

To był wyjątkowo pracowity weekend dla funkcjonariuszy podlaskiego oddziału straży granicznej. Zatrzymano sześciu kurierów, którzy przewozili nielegalnych migrantów.

W sobotę (20.05) w rejonie miejscowości Krasna Wieś pogranicznicy chcieli zatrzymać do kontroli audi na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcę udało się zatrzymać dopiero po pościgu. Kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i zatrzymał się w polu. - Ucieczkę kontynuował jeszcze pieszo. W czasie pościgu funkcjonariusze oddali 2 strzały ostrzegawcze. Kierowca i jego pasażerka (obywatele Ukrainy) zostali zatrzymani, przewozili 3 Jemeńczyków - informuje Katarzyna Zdanowicz, rzecznika prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Cała trójka została zabrana do szpitali.

Czytaj też: Dwie osoby nie żyją. Samochód koziołkował przez 40 metrów. W środku 11 osób. Areszt dla kierowcy

Również w sobotę funkcjonariusze policji zatrzymali w Białymstoku obywatela Uzbekistanu, który w bmw przewoził 7 Afgańczyków. Dzień wcześniej w Hajnówce po pościgu zatrzymano obywatela Gruzji, który przewoził 4 Syryjczyków. Z kolei na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Narewce zatrzymano 2 obywateli Zimbabwe posiadających polskie tytuły pobytowe. Przewozili oni 2 obywateli Indii, którzy nielegalnie przekroczyli polsko - białoruską granicę. 

Kurierzy usłyszeli zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?