Nowe fakty w sprawie wypadku

Kierowca i pasażer nie mieli szans na przeżycie. Tragiczny wypadek na trasie Białystok - Augustów

2022-11-03 16:40

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w środę (2.11) na trasie Białystok - Augustów. Samochód osobowy, którym podróżowało dwóch mężczyzn, zderzył się czołowo z lawetą.

W środę (2 listopada) na DK 8 pomiędzy Białymstokiem a Augustowem doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie osoby, a jedna została ranna. Na wysokości wsi Zaścianek samochód osobowy marki audi zderzył się z lawetą. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca audi jadąc od strony Białegostoku na łuku drogi z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z mercedesem - zaraz po wypadku poinformował zespół prasowy podlaskiej policji. Mężczyźni podróżujący audi zginęli na miejscu. Na miejscu tragedii od początku działali białostoccy strażacy. - W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, kierowca i pasażer całkowicie zniszczonego audi, nie dawali żadnych oznak czynności życiowych. Natomiast ranny kierowca lawety był zaopatrywany przez świadków zdarzenia - informuje kpt. Roman Pietroczuk z KM PSP w Białymstoku. Kierujący lawetą został zabrany do szpitala. DK 8 na odcinku od obwodnicy Wasilkowa do miejscowości Rybniki była zablokowana przez kilka godzin.

W akcji uczestniczyli też druhowie z OSP Jurowce. - Jedna z tych trudniejszych akcji - podsumowali na swojej stronie internetowej. Szczegółowe okoliczności tego wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Sonda
Czy na drogach woj. podlaskiego jest bezpiecznie?
Wypadek śmiertelny w Szklanej. Zginęły dwie osoby