Jajko niespodzianka Kinder

i

Autor: Shutterstock Jajko niespodzianka Kinder

Słaby interes

12 złotych za 5 palet jajek z niespodzianką? Kobieta miała zapłacić tylko za kuriera

2023-01-25 12:35

35-latka myślała, że ktoś ma do oddania za darni 5 palet jajek z niespodzianką. Kobieta skontaktowała się z mieszkańcem południowej Polski i dowiedziała się, że musi zapłacić tylko za kuriera. Ostatecznie dała oszustowi pełny dostęp do swojego konta. Z jej rachunku zniknęło ponad 1700 zł.

To kolejna historia ku przestrodze. 35-letnia kobieta znalazła w internecie kuszącą ofertę: 5 palet jajek z niespodzianką. Mieszkaniec południowej Polski oferował słodkości za darmo, bo jak tłumaczył, kończył się ich termin przydatności do spożycia. - Mieszkanka powiatu suwalskiego skontaktowała się z mężczyzną poprzez jeden z komunikatorów, aby ustalić jak odebrać towar. Rozmówca zaproponował, że zamówi kuriera, a kobieta musi jedynie opłacić przesyłkę w wysokości 12 złotych i 19 groszy - opisuje oficer prasowy KMP w Suwałkach.

Po chwili kobieta otrzymała link z możliwością dokonania płatności. 35-latka wybrała ikonę swojego banku, po czym wpisała login i hasło. Tym samym dała oszustom dostęp do swojego konta. Chwilę z rachunku kobiety zniknęło ponad 1750 złotych. Od razu zgłosiła reklamację na transakcję w swoim banku i zablokowała konto, a o przestępstwie powiadomiła policjantów.

Sonda
Oszustwo w internecie. Czy spotkałeś się z próbą wyłudzenia pieniędzy?
Tak wygląda kradzież drewna w Wielkopolsce. Złodziej wpadł dzięki fotopułapce