Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Żołnierz celem nielegalnych migrantów

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Żołnierz celem nielegalnych migrantów

Sytuacja na granicy

Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Żołnierz celem nielegalnych migrantów

2023-06-07 13:48

Straż Graniczna odnotowała kolejny incydent na granicy z Białorusią związany z agresywnym zachowaniem nielegalnych migrantów. Tym razem kamienie poleciały zza stalowej bariery w kierunku żołnierza z patrolu. Nikt nie odniósł obrażeń.

Do incydentu doszło w okolicach Białowieży. Na nagraniu opublikowanym przez Straż Graniczną widać polskiego żołnierza, w kierunku którego lecą zza stalowej bariery kamienie. W ostatnich dniach to kolejne takie zdarzenie na tym odcinku granicy. Straż Graniczna zwraca uwagę, że w ostatnim czasie na obszarze Puszczy Białowieskiej skoncentrowana jest działalność grup przerzucających ludzi z Białorusi do Polski i służb białoruskich wspierających te działania. Tam też do niedawna trwały jeszcze prace przy ostatnich fragmentach tzw. bariery elektronicznej budowanej ze strony polskiej.

W miniony wtorek SG informowała o dwóch podobnych incydentach w okolicach Białowieży. Wtedy też grupa migrantów znajdujących się po białoruskiej stronie granicy obrzucała kamieniami i konarami drzew patrole polskiej SG. Nikomu nic się nie stało, uszkodzone zostały dwa patrolowe samochody. O podobnym incydencie na tym samym odcinku granicy SG informowała też w minioną sobotę. Podała wtedy, że grupa agresywnych migrantów, którym nie udało się przedostać na stronę polską, obrzucała kamieniami patrol Straży Granicznej. - Nie były to przypadkowo znalezione kamienie w przyległym terenie. Cegły, kostka brukowa wykorzystywane do ataków są dostarczane i gromadzone przy granicy przez służby białoruskie, które w dalszym ciągu wspierają nielegalną migrację - podał Podlaski Oddział SG.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?