wicemistrzowie

i

Autor: p. jakubowski wicemistrzowie

Koniec zgrupowania w Turcji. Jagiellonia już w Białymstoku [AUDIO]

2019-02-02 9:30

Jagiellonia zakończyła trzy tygodniowe zgrupowanie w tureckim Belek. Zespól w piątek (01.02) około godz. 22 dotarł do Białegostoku. Wkrótce żółto- czerwone emocje.

Jaga na zgrupowaniu rozegrała cztery sparingi. Najpierw była porażka rosyjskim Arsenałem Tuła 1:2, później już tylko zwycięstwa z: czeskim Slovanem Liberec (3:1), ukraińskimi Karpatami Lwów (1:0) oraz rosyjskim Dynamo Moskwa (2:1).  Zespól dużo czasu poświęcił na treningi związane z motoryką oraz taktyką i z tego najbardziej zadowolony jest trener Ireneusz Mamrot


Do Wicemistrzów kraju w zimowym okienku transferowym dołączyło pięciu zawodników: Andrej Kadlec, Zoran Arsenic, Martin Kostala, Stefan Scepovic i Jesusa Imaz. Większość z nich miała okazję zagrać w przynajmniej trzech meczach sparingowych.

W drużynie odbyły się „wybory” kapitana i został nim Taras Romańczuk, który dostał duże zaufanie ze strony drużyny. Jego zastępcą  będzie Ivan Runje.

Zespół ma krótki odpoczynek i rozpocznie ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej. A ta rusza 8 lutego. Jagiellonia Białystok zmierzy się na wyjeździe z  Miedzią Legnica.

Czytaj także: Koncerty, wystawy i test wiedzy. Rocznica odzyskania przez Białystok niepodległości [AUDIO]