Pięć nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce. Liczba zakażonych mocno wzrasta!

i

Autor: archiwum se.pl

Koronawirus w Polsce. Czarny poniedziałek za nami! Rekordowa liczba zakażeń [ZAPIS RELACJI]

2020-03-24 6:59

Koronawirus w Polsce. Zobacz zapis relacji na żywo z ostatnich godzin walki z koronawirusem! W naszym kraju stwierdzono do tej pory 749 przypadków zakażenia koronawirusem. Poniedziałek (23 marca) był czarnym dniem jeśli chodzi o zachorowania w naszym kraju. Ministerstwo zdrowia poinformowało o 115 nowych przypadkach. Zobacz zapis relacji na żywo! Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z Polski i świata dotyczące koronawirusa.

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

W Polsce odnotowano 749 przypadków zakażenia koronawirusem. W poniedziałek w szpitalu w Tychach zmarł 83-letni mężczyzna, który "miał choroby współistniejące." Ministerstwo Zdrowia apeluje, żeby bez powodu nie wychodzić z domu i najbliższe tygodnie potraktować jako kwarantannę. W ten sposób ograniczymy ewentualne rozprzestrzenianie się koronawirusa

Coraz więcej szpitali jest zmuszona do zamknięcia swoich oddziałów. W niedzielę, testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie trzech osób z personelu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym konieczne było zamknięcie w trybie pilnym dwóch oddziałów największego szpitala w Polsce. W poniedziałek zamknięto kolejne dwa oddziały. Podobna sytuacja jest we Wrocławiu. Oddział onkologiczny szpitala przy ul. Kamieńskiego został zamknięty po tym, jak jedna z pielęgniarek została zakażona koronawirusem. Pacjentów i personel objęto kwarantanną.

Kolejny dzień relacjonujemy dla Was sytuację w Polsce w związku z epidemią koronawiusa. Trwa nasza relacja na żywo! Cały czas jesteśmy w kontakcie z dziennikarzami ze wszystkich regionów Polski! Śledźcie naszą relację na żywo! Najnowsze doniesienia z Polski i ze świata tylko w relacji na SE.pl

6:59 Zapraszamy do śledzenia dalszego ciągu naszej relacji dotyczącej epidemii koronawirusa.

Dziękujemy za śledzenie tego artykułu. Po najnowsze informacje związane z koronawirusem odsyłamy TUTAJ.

6:45 Koronawirus w Wielkopolsce. Blisko CZTERY TYSIĄCE osób na KWARANTANNIE!

Mamy najnowsze dane dotyczące zarazy, która panuje także w województwie wielkopolskim. Jest coraz więcej zakażonych, ale także coraz więcej osób poddanych kwarantannie! Szczegółowo opisujemy sytuacje TUTAJ.

6:35 Rokitno: W sanktuarium tłumów na mszach nie ma

Jaka jest frekwencja podczas niedzielnych mszy świętych? O tym w rozmowie z "SE" opowiedział kustosz Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej ks. Piotr Bortnik. Wypowiedź kapłana znajduje się W TYM MIEJSCU.

6:30 Nie żyje 72-letni ksiądz

Tragiczne doniesienia z Włoch. Nie żyje ksiądz Giuseppe Berardelli. Historię 72-letniego kapłana opisują włoskie media pod nazwą "chrześcijański heroizm". Dlaczego? Ksiądz Berardelli był zarażony koronawirusem i przebywał w szpitalu w Lovere w stanie ciężkim i oddychał za pomocą respiratora. Włoskie media przekazują, że był świadom, że jest u kresu swojego życia i zrezygnował z urządzenia, prosząc, aby przekazano je komuś młodszemu.

6:20 Lekarze znaleźli 1800 osób z objawami COVID-19!

W Mediolanie lekarze znaleźli 1800 osób z możliwymi objawami Covid-19, wymagających izolacji, które nie figurowały w oficjalnych rejestrach, ponieważ przebywały w domach - podał we wtorek dziennik "Corriere della Sera". Teraz zacznie się ich stały monitoring.

- To są chorzy w naszych domach, którzy dotąd wymknęli się oficjalnym statystykom - zaznacza mediolański dziennik, dodając, że niektórzy z tych chorych docierają do szpitala już w ciężkim stanie.

Włoskie służby nie wiedzą ile jest takich "ukrytych" przypadków. Mimo wszystko sytuacja w kraju jest nadal dramatyczna. Według oficjalnych danych, blisko 64 tysiące osób są zakażone koronawirusem, a ponad 6 tys. osób zmarło!

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

6:15 Dostały grzywnę za złamanie kwarantanny. Wyszły z domu po raz drugi!

Wysoka grzywna nie okazała się skutecznym środkiem przeciwko złamaniu kwarantanny. Dwie kobiety z powiatu gnieźnieńskiego, pomimo nałożonej kary w wysokości 5 tysięcy złotych, złamały ją po raz kolejny. Zostaną ukarane po raz drugi.

Całą historię opisujemy TUTAJ.

6:00 Odnalazł siostrę po 14 latach! Teraz rozdziela ich tylko epidemia koronawirusa

Eryk (23 l.) z Lubina od 14 lat nie widział się ze swą rodzoną siostrą Natalią (18 l.). Dziewczyna została adoptowana. A Eryk? No cóż, musiał zostać w domu dziecka. Jednak myśl o tym, że gdzieś w świecie żyje jego kochana siostra nie dawała mu spokoju. Eryk postanowił odnaleźć Natalię. Udało mu się!

Niebywałą historię z Lubina opisujemy TU.

5:41 Pierwsze przypadki w Birmie

Niewiele jest krajów na świecie, w których nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa. Władze Birmy przekazały, że dwóch pacjentów w wieku 26 i 36 lat zachorowało. To pierwsze przypadki w tym kraju!

5:18 Nie tylko Lewandowscy

Gwiazdy po raz kolejny udowodniły, że mają wielkie serca. Kilka z nich postanowiło przekazać ogromne pieniądze na walkę z koronawirusem. To właśnie m.in. ten temat poruszyliśmy w naszym poniedziałkowym "Super Raporcie". Najgłośniej było o milionie euro przekazanym przez Annę i Roberta Lewandowskich, ale nie tylko oni mają wielkie serca. Kto jeszcze przekazał pieniądze? Zobaczcie TUTAJ.

5:07 "Nie jesteście niepokonani"

Mocne słowa premiera Kanady Justina Trudeau. Upomniał on swoich rodaków, którzy nie stosują się do zaleceń. - Widzieliśmy zdjęcia ludzi, którzy uważają, że nic ich nie pokona. Otóż nie jesteście niepokonani! Dość znaczy dość. Idźcie do domu i tam zostańcie - grzmi Trudeau.

4:57 "Wirus nie dba o narodowość"

Ważny apel sekretarza generalnego ONZ. Antonio Guterres zaapelował do wszystkich zwaśnionych stron na świecie o zawieszenie broni w obliczu walki z SARS-Cov-2. - Wirus nie dba o narodowość, pochodzenie etniczne, podziały polityczne czy wyznawaną wiarę. Nieustannie atakuje wszystkich. Skończmy z wojnami i zwalczmy chorobę, która niszczy nasz świat - powiedział Guterres.

4:25 Najnowsze wieści z Chin!

W Chinach rośnie liczba zakażeń, ale dotyczą one głównie osób, które przybyły tam z innych krajów. W ostatnich 24 godzinach wirusa wykryto u 74 osób, które przyjechały z zagranicy.

Łącznie w Chinach z powodu koronawirusa zmarło 3277 osób, a zachorowało ponad 81 tys.

Sprawdź koniecznie: Gdzie jest wirus z Chin? Aktualna mapa zachorowań

4:16 Samochody dla lekarzy

W walkę z koronawirusem włączył się francuski koncern samochodowy Renault. Prezes Jean-Dominique Senard zapowiedział w radiu RTL, że jego firma przekaże 300 pojazdów francuskim służbom medycznym. Wcześniej Renault przekazało 200 aut szwajcarskiego "Czerwonemu Krzyżowi".

3:37 Kuba IZOLUJE turystów!

Na Kubie przebywa około 32 tysięcy zagranicznych turystów i są oni izolowani.- Wszyscy turyści, którzy nadal przebywają w hotelach, są izolowani. Nie mogą opuścić hotelu, dopóki nie znajdą lotu, aby wrócić do swoich domów - powiedział premier Marrero.

Na Kubie stwierdzono 40 przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła.

Czytaj też: Koronawirus - co zaleca minister zdrowia?

3:25 Hitowa walka MMA odbędzie się w zaplanowanym terminie!

UFC walczy z koronawirusem! I to dosłownie. 18 kwietnia na Brooklynie miała odbyć się gala UFC 249 z hitowym pojedynkiem wieczoru Khabib Nurmagomedov kontra Tony Ferguson. Gala nie odbędzie się w wyznaczonym miejscu, ale nie oznacza to, że została ona odwołana. Dana White, właściciel UFC potwierdził, że gala się odbędzie, ale bez publiczności. Prawdopodobnie będzie to w studiu telewizyjnym. W najbliższych dniach mamy poznać więcej szczegółów w tej sprawie.

2:55 Papież Franciszek wzywa Boga na pomoc

Już 25 marca o godz. 12 papież Franciszek wezwie Boga Ojca o pomoc walce z koronawirusem. Zaapelował do wiernych, aby "w dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią", zwrócili się do Boga.

Co jeszcze powiedział Ojciec Święty? Piszemy o tym TUTAJ.

2:40 Donald Trump o wojnie z koronawirusem

Prezydent USA ma nadzieję, że walka z koronawirusem bardzo szybko się zakończy. - Wkrótce Ameryka ponownie będzie otwarta na biznes. Nie pozwolimy koronawirusowi wyrządzić trwałych szkód amerykańskiej gospodarce - przekonywał w poniedziałkowym wystąpieniu Donald Trump.

Prezydent USA zapewnił, że władze robią wszystko, aby wygrać walkę z koronawirusem.

2:30 Wenecja bez opłat!

Od 1 lipca 2020 roku turyści, którzy przyjeżdżają do Wenecji mieli płacić za wstęp do miasta. Władze miasta przekładają wprowadzenie tych opłat na 2021 rok.

Czytaj też: Fakty i mity o wirusie z Chin

2:18 Słynny trener zakażony!

66-letni Fatih Terim jest zakażony koronawirusem. Taką informację przekazał słynny, turecki trener za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

- Po przeprowadzeniu testu na obecność koronawirusa mój wynik był pozytywny. Jestem w dobrych rękach w szpitalu. Nie martwcie się. Odezwę się tak szybko, jak to możliwe" - napisał w poniedziałek na twitterze.

Więcej o trenerze z Turcji piszemy TU.

2:10 Pilne rozporządzenie gubernatora Nowego Jorku

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo wydał pilne rozporządzenie. Nakazuje on szpitalom zwiększyć o połowę liczbę łóżek w szpitalach.

Ma to związek z ogromnym (38 proc.) wzrostem liczby przypadków koronawirusa. Obecnie w stanie Nowy Jork potwierdzono chorobę u 20 875 osób.

1:35 Amerykański Komitet Olimpijski i Paraolimpijski wezwał Międzynarodowy Komitet Olimpijski do przełożenia Igrzysk w Tokio

- Zachęcamy MKOl do podjęcia wszelkich niezbędnych kroków, aby zapewnić, że Igrzyska Olimpijskie będą prowadzone w bezpiecznych i uczciwych warunkach dla wszystkich - czytamy w oświadczeniu władz Amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego.

MKOl przekazał, że decyzję o ewentualnym przełożeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio podejmie za 4 tygodnie. Dick Pound, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego nie ma jednak wątpliwości.

1:17 Ambasada Polski w Wielkiej Brytanii informuje

Ważne informacje przekazali przedstawiciele polskiej ambasady w Wielkiej Brytanii. Między innymi do odwołania zostało zawieszone przyjmowanie wniosków wizowych i paszportowych oraz umawianie wizyt w sprawach obywatelskich i prawnych. Oznacza to, że nie ma również możliwości zapisania się poprzez system e-Konsulat.

1:03 Przedłużono ograniczenia na terenie Czech

Pierwotnie we wtorek (24 marca) na terenie Czech miały zakończyć się m.in. ograniczenia związane z opuszczaniem miejsc zamieszkania. Rząd kraju przedłużył ten okres do 1 kwietnia. Oznacza to, że do tego czasu w Czechach zamknięte też będą bary, restauracje i szkoły. Występują też ograniczenia w handlu.

W Czechach koronawirusem zakaziło się 1236 osób. Niestety, jedna z nich zmarła.

0:40 Duda szukał pomocy u ludzi Trumpa

Prezydent Andrzej Duda w specjalnej serii pytań i odpowiedzi z internautami, ujawnił jak Polska walczy z epidemią koronawirusa. Okazuje się, że polskie władze szukają pomocy na całym świecie, także u naszych amerykańskich sojuszników. W tym celu wykonano telefon do współpracowników prezydenta Donalda Trumpa. Czy Stany nam pomogły? Odpowiedź na to pytanie znajduje się TU.

0:10 Koronawirus nie daje za wygraną!

Na całym świecie koronawirusem zakaziło się ponad 375 tysięcy osób! Śmierć w wyniku COVID-19 poniosło ponad 16 tys. osób. Te statystyki przerażają! Ciągle najwięcej przypadków potwierdzono w Chinach, ale niestety we Włoszech sytuacja nadal jest dramatyczna. Koronawirusem zakaziło się prawie 64 tys. osób, a zmarło ponad 6 tysięcy osób! W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło tam 601 osób!

23:59 Rekordowa liczba zakażonych

To był niestety rekordowy dzień jeśli chodzi o liczbę osób zakażonych w Polsce. W poniedziałek (23 marca) ministerstwo zdrowia poinformowało o 115 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem.

W Polsce łącznie potwierdzono 749 przypadków. Niestety, 8 osób zmarło. Polecamy naszą mapę online, którą aktualizujemy na bieżąco.

23:20 Orędzie premiera Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania wprowadza ostre obostrzenia w walce z koronawirusem! Mocne orędzie do narodu wygłosił premier Boris Johnson. Wiemy z niego, jakie działania podejmie brytyjski rząd, aby opanować rozprzestrzenianie się zabójczego wirusa. Jakie zmiany czekają Brytyjczyków? Piszemy o tym TUTAJ.

Całe orędzie premiera Borisa Johnsona można zobaczyć poniżej:

22:30 Donald Tusk o koronawirusie: Miałem symptomy, będę miał test!

- Miałem publiczne spotkania w Belgii, Niemczech, Rumunii i Luksemburgu. Po powrocie zacząłem kaszleć, ale gorączka na szczęście nie była duża. Pani doktor zdecydowała bez testu, że na minimum 14 dni muszę zostać w domu - poinformował Donald Tusk, który przyznał, że choć pozostaje w izolacji od 12 maca, ma kontakt z rodziną.

22:15 Koronawirus. Chore dziecko na Śląsku!

- Wśród chorych, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest kilkunastoletnie dziecko z powiatu lublinieckiego, które miało kontakt z osobą zakażoną z najbliższego otoczenia. Jest w dobrym stanie - przekazała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Kolejny pacjent to kobieta w sile wieku. Czytaj więcej TUTAJ.

22:12 Koronawirus. Brytyjczycy zostają w domach!

Wyjście po zakupy, do lekarza a także do pracy, która jest niezbędna i której nie można wykonywać zdalnie, oraz spacer i ćwiczenia raz dziennie - to dopuszczalna aktywność Brytyjczyków na świeżym powietrzu. Decyzja została ogłoszona przez premiera Borisa Johnsona w poniedziałek wieczorem. Za nieprzestrzeganie zaleceń nie przewidziano kar.

22:00 Do dwóch razy sztuka! Dostały grzywnę za złamanie kwarantanny

Wysoka grzywna nie okazała się skutecznym środkiem na lekceważenie kwarantanny. Dwie kobiety z powiatu gnieźnieńskiego, pomimo nałożonej kary, złamały zakaz po raz kolejny. Teraz muszą zapłacić znowu. Ile? Dowiedz się czytając TEN ARTYKUŁ.

21:55 Mosbacher: Chiny utajniały informacje o koronawirusie

"Władze Chin uczyniły wszystko, co w ich mocy, aby zataić wszelkie informacje o rozprzestrzenianiu się COVID-19, nawet wówczas, gdy chińscy lekarze w bohaterski sposób starali się ratować życie dziesiątkom, setkom, a następnie tysiącom chorych" - napisała na łamach Onetu Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce. "W miarę gdy mijały cenne tygodnie, a powaga sytuacji stawała się oczywista, przedstawiciele Chińskiej Republiki Ludowej czynili szeroko zakrojone przygotowania w celu ochrony własnej ludności, a równocześnie jedynie wybiórczo dzielili się informacjami, takimi jak genetyczna sekwencja wirusa. Jednocześnie stosowali obstrukcję wobec międzynarodowych organów ochrony zdrowia, które oferowały pomoc, zwracały się o dostęp i zabiegały o uzyskanie dalszych informacji" - podkreśla ambasador.

21:43 Kontrowersje wokół zmarłej na koronawirusa spod Kalisza. Rodzina odpiera zarzuty!

Mówili o niej: uśmiechnięta Basia. Dyrektor szpitala z Wolicy, w którym najpierw była leczona, mówi, że rodzina pani Barbary zataiła przed medykami informację, że mieli kontakt z osobami, które wróciły z Włoch. Mąż zmarłej zaprzecza. Czytaj cały artykuł TUTAJ.

21:15 Kolejne przypadki w woj. zachodniopomorskim!

Rośnie liczba chorych na Pomorzu Zachodnim! W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o dwóch nowych przypadkach.

21:10 Siódmy przypadek koronawirusa na Podlasiu!

Kolejny potwierdzony przypadek to starszy mężczyzna z pow. łomżyńskiego. Jest hospitalizowany. Więcej szczegółów znajdziesz TU.

20:50 Wielkopolska: Pięć nowych zachorowań na COVID-19

W woj. wielkopolskim potwierdzono pięć nowych przypadków. To osoby z powiatów: krotoszyńskiego, leszczyńskiego, poznańskiego, kaliskiego i ostrowskiego. Wśród chorych znajduje się nastolatek, który niedawno powrócił z zagranicy.

20:43 Nowe przypadki koronawirusa na Dolnym Śląsku!

W woj. dolnośląskim odnotowano cztery kolejne zakażenia koronawirusem. 

- Wszystkie nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały kwarantannie domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim to 101 – w tym dwie osoby zmarłe - przekazało biuro prasowe wojewody. Więcej informacji TU.

20:40 Koronawirus na Lubelszczyźnie. Cztery nowe przypadki!

- Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą dwóch mężczyzn w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie poważnym, jednej kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie średnim, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa oraz jednego mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu biłgorajskiego - potwierdza rzecznik prasowy wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka. Więcej szczegółów TU.

20:35 Koronwirus w Małopolsce. Skąd pochodzą kolejne pacjentki?

Pierwsze potwierdzenie dotyczy młodej mieszkanki Krakowa, która przebywa pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest stabilny. Jest też drugi przypadek.

- Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 również u mieszkanki powiatu limanowskiego. Jest ona w sile wieku, jej stan jest stabilny. Badania wykonano w czasie, gdy pacjentka – ze względu na inne schorzenie – przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Przyczyną zakażenia był kontakt z przypadkiem potwierdzonym. Kobieta została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W Szpitalu w Limanowej zostały wdrożone odpowiednie procedury służb sanitarno-epidemiologicznych. Personel i pozostałe osoby z tzw. kontaktu zostały objęte kwarantanną - poinformowały władze. Czytaj więcej W TYM MIEJSCU.

20:30 Nowy przypadek w woj. kujawsko-pomorskim. Jak czuje się chora?

- Dwudziesta pierwsza osoba zakażona to kobieta w średnim wieku z powiatu bydgoskiego, wróciła z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry - poinformował Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego. Czytaj więcej TU.

20:20 Kolejne nowe przypadki!

Mamy 57 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia!

20:00 Tatrzański Park Narodowy reaguje na koronawirusa

Mimo że z powodu epidemii koronawirusa od 13 marca cały teren TPN został zamknięty dla turystów, władze parku wpadły na pomysł, który pozwoli pokazać rozkwitające krokusy - prawdziwą wizytówkę parku narodowego - internautom. Jak zobaczyć budzącą się do życia przyrodę? Sprawdź TUTAJ.

19:35 Koronawirus w Prokuraturze Krajowej

Śledczy z Prokuratury Krajowej ma koronawirusa. Zakażony prokurator sam zdecydował o swojej kwarantannie, a na miejscu odkażono pomieszczenia i przedmioty.

19:30 Szef WHO o koronawirusie: "Pandemia przyspiesza"

- Pandemia koronawirusa przyspiesza, ale możemy zmienić jej trajektorię – zapewnił szef Światowej Organizacji Zdrowia  Tedros Adhanom Ghebreyesus, jednocześnie przyznając, że nowe przypadki potwierdzane są każdego dnia niemal na całym świecie.

19:10 Andrzej Duda: Nie sądzę, żebyśmy zwalczyli koronawirusa do świąt wielkanocnych 

- Nie sądzę, żebyśmy zwalczyli wirusa do świąt wielkanocnych. Myślę raczej, że mogę śmiało powiedzieć, że nie. Chociaż jak wiecie, nie jestem lekarzem, nie jestem specjalistą z tej dziedziny, ale jeszcze nikt nie powiedział mi, że zdołamy zwalczyć wirusa do Wielkanocy. Ja mam nadzieję, że może przy dobrej dyscyplinie, przy dobrym szczęściu uda się, że liczba osób, liczba zachorowań dziennie zacznie spadać, czyli, że nastąpi to przełamanie do tego czasu; to byłby dobry znak - podkreślił prezydent Andrzej Duda w odpowiedzi na pytanie, kiedy skończą się obostrzenia w związku z koronawirusem. Trwa sesja Q&A podczas której internauci mogą zadać pytania prezydentowi.

18:38 Białystok: Policja interweniowała... W CERKWI!

Do interwencji policji doszło w niedzielę w cerkwi św. Jerzego na Nowym Mieście w Białymstoku. W nabożeństwie uczestniczyło 70 wiernych, a dopuszczalna liczba osób zgromadzonych w jednym miejscu to 50. Jakie działania wykonali policjanci? Dowiedz się TUTAJ!

18:20 Koronawirus we Włoszech. Kolejne ofiary śmiertelne

W ciągu ostatniej doby we włoskiej Lombardii zmarło 320 osób zakażonych koronawirusem, potwierdzono 1555 nowych przypadków. To tendencja spadkowa. 

18:00 Nowy przypadek koronawirusa na Lubelszczyźnie

Do 44 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem w województwie lubelskim. W poniedziałek po południu potwierdzono kolejny przypadek. Co wiadomo o nowym pacjencie? Czytaj TUTAJ.

17:55 Francja: Co z Ramadanem i Wielkanocą?

Tegoroczna Wielkanoc, początek Ramadanu oraz święta żydowskie odbędą się bez organizowania zgromadzeń - poinformował Emmanuel Macron, prezydent Francji. Jego decyzję poparli przewodniczący Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego oraz  przewodniczący Federacji Protestantów Francji François Clavairoly.

17:44 Warszawa: Wspaniały gest... Króla ALIBABY!

Pełne kosze jedzenia i picia trafiły do lekarzy i pielęgniarek na Szaserów. Muzyk i właściciel kebaba z Radzymina KRÓL ALIBABA wraz z kolegą wykupił pół biedronki i przekazał cały towar szpitalowi. - Dziękujemy Wam! Ratujecie nasze życie od tej zarazy – mówi Ghanim Al-muttair. Więcej o akcji przeczytasz TU.

17:35 Kapelan narodowców o koronawirusie: "PSYCHOZA"

"Uczestnikom dzisiejszej Mszy Świętej Wszechczasów w bydgoskim Sacre-Coeur pragnę z serca podziękować. Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie ulegliście psychozie. Licznie i po katolicku przyjęliście Komunię św. Jestem z Was dumny. Deo gratias!" - napisał do uczestników Mszy św. ksiądz Roman Kneblewski, znany jako "kapelan narodowców". Po wypowiedzi księdza w internauci nie szczędzili mocnych słów. Czytaj więcej TUTAJ.

17:25 Angela Merkel ma koronawirusa? Są wstępne wyniki!

Kanclerz Niemiec poddała się badaniom i dwutygodniowej kwarantannie w domu po kontakcie z lekarzem, u którego potwierdzono koronawirusa. Pierwszy test wskazał, że Merkel nie jest nosicielką, ale kanclerz musi przejść kolejne badania. Więcej o wynikach kanclerz Niemiec czytaj TUTAJ.

17:20 Nie wytrzymał TRZECH DNI w kwarantannie i poszedł na... LIBACJĘ!

Jedną z osób, która złamała kwarantannę jest 43-latek z podkieleckiego Bodzentyna. Mężczyzna niedawno wrócił z Niemiec, zadecydowano, że przez 14 dni musi zostać w domu, by ograniczyć ryzyko. Pociąg do kieliszka okazał się jednak silniejszy. Mieszkaniec Bodzentyna wyszedł z domu po alkohol i długo nie wracał. Jak skończyła się jego "wycieczka". Czytaj TUTAJ.

16:50 Prezydent bez złudzeń o koronawirusie. "UCIERPIMY"

Prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego zaapelował do wszystkich przedstawicieli sceny politycznej o współpracę. Przyznał też, że na pewno ucierpimy przez koronawirusa. Jak odpowiedziała opozycja? Czytaj TU.

16:45 Koronawirus w Szczecinie. Nowe przypadki!

Do 14 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem w województwie zachodniopomorskim. W poniedziałek po południu potwierdzono kolejne dwa przypadki w szpitalu przy ul. Arkońskiej. Czytaj więcej W TYM MIEJSCU.

16:35 PILNE! Kolejne nowe przypadki koronawirusa w Polsce!

- Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

16:34 Nie żyje pracownik Parlamentu Europejskiego. Kim był?

40-letni pracownik Parlamentu Europejskiego, o imieniu Giancarlo, zmarł w poniedziałek w wyniku zakażeniu koronawirusem. Mężczyzna pochodzi z Włoch, w PE zajmował się  usługami technicznymi i informacyjnymi. Więcej TU.

16:30 Kujawsko-pomorskie. Burmistrz celowo łamał kwarantannę?

Surowe konsekwencje mogą czekać burmistrza Pakości, który miał celowo łamać kwarantannę. Sam burmistrz nie widzi nic złego w swoim zachowaniu. Jak się tłumaczył policjantom? Czytaj TU.

16:10 Pacjenci psychiatryczni a koronawirus. Zalecenie ministerstwa

Resort zdrowia prosi wojewodów o wyznaczenie szpitali lub oddziałów psychiatryczne dla pacjentów z diagnozami psychiatrycznymi (dorosłych oraz dzieci i młodzieży) w stanie nagłym, u których potwierdzono koronawirusa lub zachodzi podejrzenie nosicielstwa.

16:00 Dramatyczny apel szczecińskiego szpitala! "Liczy się każda złotówka"

Szczeciński szpital wojewódzki przy ul. Arkońskiej, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny, zmaga się z niedoborem materiałów i sprzętu medycznego. - W tej chwili liczy się dla nas każda złotówka - mówi rzecznik placówki. Jak wesprzeć szpital? Czytaj TUTAJ.

15:48 Rząd: Darmowy internet na czas epidemii. Dla kogo?

- Zwróciłem się do operatorów sieci komórkowych o przyznanie bezpłatnego dostępu do transferu danych dla studentów i doktorantów. Wszyscy powinni mieć równe szanse udziału w nauczaniu online – poinformował wicepremier Jarosław Gowin na swoim Twitterze. O szczegółach przeczytasz TUTAJ.

15:37 Rzeszów: Kobieta z koronawirusem na izbie przyjęć!

Do Szpitala Miejskiego przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie trafiła kobieta z koronawirusem, izbę przyjęć zamknięto, prawdopodobnie na dwa dni. Więcej o spawie przeczytasz TU.

15:30 Koronawirus. Kłopoty policji na Sądecczyźnie

Policjanci z gminy Chełmiec, którzy szukają osób objętych kwarantanną, nie mogą ich znaleźć przez... nieaktualny system informacji przestrzennej. Rozwiązanie? Mundurowi muszą prosić o pomoc sołtysów.

15:22 Piękna akcja mieszkańców Szczecina!

Przed wejściem do wojewódzkiego szpitala w Szczecinie pojawiły się kompozycje kwiatowe w kształcie serc. To prezent od mieszkańców dla pracowników placówki medycznej, którzy poświęcają się walce z koronawirusem. Zobacz galerię zdjęć W TYM MIEJSCU.

15:17 Trwa Konferencja Prezydenta po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Andrzej Duda mówi o konsekwencjach gospodarczych koronawirusa oraz o ułatwieniach m.in. dla przedsiębiorców i rolników.

15:14 Dramatyczna sytuacja w madryckim szpitalu!

Wstrząsające sceny ze szpitala w Madrycie. Stolica Hiszpanii przeżywa prawdziwe oblężenie, dla wielu chorych brakuje miejsca, a personel rozłożył prowizoryczne łóżka na podłodze. W Hiszpanii blisko 400 osób zmarło z powodu koronawirusa w ciągu zaledwie doby.

Godz. 15:00 Pierwszy przypadek koronawirusa w Płocku

Informację potwierdził dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku Stanisław Kwiatkowski. Zarażony to młody mężczyzna, który od piątku 20 marca przebywał w izolatce na Oddziale Zakaźnym placówki.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 14:58 Gwiazdor chory na koronawirusa ujawnił przerażające fakty

Słowa gwiazdy NBA powinny przekonać wszystkich, że mamy do czynienia z ogromnym niebezpieczeństwem. Rudy Gobert, który ma koronawirusa, przekazał przerażające fakty na temat przebiegu choroby.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 14:54 Minister Gowin zwrócił się do operatorów sieci komórkowych o bezpłatny transfer danych dla studentów i doktorantów

"Zwróciłem się do operatorów sieci komórkowych o przyznanie bezpłatnego dostępu do transferu danych dla studentów i doktorantów. Wszyscy powinni mieć równe szanse udziału w nauczaniu online" - napisał w poniedziałek na Twitterze szef resortu nauki.

Godz. 14:47 83-latek zmarł w szpitalu w Tychach. Szokujące szczegóły

Nie żyje pacjent ze Szczyrku, który przebywał w szpitalu w Tychach. 83-letni mężczyzna jest ósmą ofiarą śmiertelną zakażenia koronawirusem. Wiadomo, że miał również schorzenia współtowarzyszące. Przedstawiciele szpitala podali szczegółowe informacje na temat zmarłego.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 14:46 Targowiska w Poznaniu będą zamknięte

To już przesądzone. Chociaż Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, walczył o nie jak lew, targowiska w Poznaniu mają być zamknięte. To decyzja wojewody wielkopolskiego.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 14:45 Akademik WAT zamknięty! 361 osób poddanych kwarantannie

W poniedziałek jeden z akademików Wojskowej Akademii Technicznej został zamknięty i objęty kwarantanną po tym, jak jedna z podchorążych została odwieziona do szpitala z objawami koronawirusa. Budynek został odizolowany.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 13:34 Ognisko epidemii na Powiślu Dąbrowskim?

Wojewoda małopolski poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem na Powiślu Dąbrowskim. Łącznie już u czterech osób potwierdzono obecność SARS-CoV-2. Po Krakowie, to największe ognisko epidemii w Małopolsce. Na szczęście stan pacjentów jest na tyle dobry, że mogą oni przebywać w izolacji domowej.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 14:33 Kwarantanna w Gdańsku. Potencjalnie zarażeni koronawirusem poszli na zakupy

Tylko w ciągu ostatniej dobry gdańscy policjanci skontrolowali ponad tysiąc adresów, pod którymi przebywać miały osoby objęte domową kwarantanną.

Zobacz więcej TUTAJ.

Godz. 14:23 Nauczyciele nie wykonują swoich obowiązków? To może skończyć się w sądzie

Minister edukacji, Dariusz Piontkowski poinformował dzisiaj o nowych przepisach, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.

Zobacz więcej TUTAJ.

Godz. 14:22 Komenda w kwarantannie! Czy dolnośląski powiat zostanie bez policji?

Niecodzienna sytuacja w powiecie górowskim. Na kwarantannę trafiła część pracowników Komendy Powiatowej Policji w Górze. U trzech osób tam zatrudnionych stwierdzono bowiem koronawirusa. Czy to oznacza, że powiat pozostanie bez nadzoru służb porządkowych?

Czytaj TUTAJ.

Godz. 14:20 Koronawirus w woj. łódzkim. Tak wygląda sytuacja w poszczególnych powiatach

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce rośnie lawinowo. Do tej pory testy na koronawirusa wskazały 684 wyniki pozytywne. W samej Łodzi chorych na COVID-19 jest już 109 osób. Podajemy dane z podziałem na powiaty.

Zobacz TUTAJ.

Godz. 14:19 Nastolatka z koronawirusem wypisana ze szpitala

W Poznaniu zakażona koronawirusem jest 17-letnia dziewczyna. Po wizycie w szpitalu zakaźnym, została odesłana do domu. Tam przechodzić będzie kwarantannę. - Domownicy muszą zachować reżim sanitarny i także przebywają na ścisłej kwarantannie - mówi Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 14:16 Lokal gastronomiczny działał, mimo zakazu. Interweniowała policja

Jak informują policjanci, jeden z lokali gastronomicznych terenie gminy Cmolas działał, pomimo zakazu w związku z koronawirusem. Lokal był otwarty w weekend dla klientów.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 14:16 Firma z Mielca zawiesiła swoją produkcję, żeby szyć maseczki

W całej Polsce organizowane są akcje związane z szyciem maseczek dla szpitali, instytucji i zwykłych obywateli, którzy chcą się chronić przed koornawirusem. Mielecka firma First Company zajmująca się szyciem koszul nocnych i piżam zawiesiła produkcję bielizny nocnej i szyją maseczki.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 14:10 Zmarła na Covid-19 zataiła przed szpitalem ważną informację? Mąż kobiety zaprzecza!

Mówili o niej: uśmiechnięta Basia. Bo taka zawsze była: uśmiechnięta i serdeczna. Niestety przegrała nierówną walkę z koronawirusem. Zmarła w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Dyrektor szpitala z Wolicy, w którym najpierw była leczona, mówi, że rodzina pani Barbary zataiła przed medykami informację, że mieli kontakt z osobami, które wróciły z Włoch.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 13:57

Była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz opublikowała na Twitterze wpis, w którym apeluje do prezydenta Warszawy o dokonanie zmian w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej:

- Panie prezydencie TRZASKOWSKI, PROSZĘ PRZYWRÓCIĆ kursowanie komunikacji miejskiej właściwe dla DNI POWSZEDNICH !!! Naraża Pan moją Rodzinę i in.mieszkańców na zakażenie zarazą! Czy pan SAM też się w tych zatłoczonych pojazdach przemieszcza ? ŻĄDAM !

Godz. 13:52 Obowiązywała go kwarantanna, a on poszedł po... piwo!

Policjanci z Grudziądza wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu narażając tym samym inne osoby na ryzyko potencjalnego zarażenia.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 13:50 Koronawirus w Bydgoszczy

Przedsiębiorcy, którzy wstrzymali działalność gospodarczą w związku z epidemią koronawirusa, nie muszą płacić za wywóz śmieci. Żeby zostać zwolnionym z opłat trzeba złożyć nową deklarację w Biurze Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 13:47 Warszawa. Po południu nie dojedziesz koleją do lotniska Chopina

Jak podaje PAP, do końca tygodnia pociągi KM i SKM nie będą jeździły na stację Warszawa Lotnisko Chopina w godzinach 16–19. Dojadą tylko do stacji Warszawa Służewiec.

Rzecznik SKM Kamil Migała wyjaśnił, że ograniczenia w ruchu pociągów zostały wprowadzone w związku z uruchamianiem przez PKP Intercity specjalnych pociągów ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina w ramach operacji "LOT do Domu". Podkreślił, że chodzi o bezpieczeństwo pasażerów, aby na peronie nie przebywało zbyt wiele osób.

Godz. 13:39 Koronawirus w Bydgoszczy. Dodatkowy milion na walkę z epidemią

W walce z koronawirusem miasto sięgnie po dodatkowe środki z rezerwy na zarządzanie kryzysowe. Piieniądze zostaną przeznaczone na przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Bydgoszczy. O przeniesieniu środków zdecydowała Rada Miasta Bydgoszczy, na ostatniej sesji, która odbyła się 20 marca.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 13:38 Ciechanów. Pierwszy przypadek koronawirusa

O pierwszym przypadku koronawirusa poinformowała rzecznik Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. To 35-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, który zgłosił się do placówki w sobotę 21 marca wieczorem.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 13:35 Sytuacja w woj. lubelskim

W całej Polsce – jak informuje Ministerstwo Zdrowia – są 684 potwierdzone testami przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Na Lubelszczyźnie ten bilans wzrósł do 43 osób. To oznacza trzy nowe przypadki koronawirusa w Lubelskiem.

Czytaj Trzy NOWE PRZYPADKI koronawirusa w Lubelskiem. Kim są? 43 potwierdzenia COVID-19

Czytaj Lublin: Radiowozy „krzyczą” o koronawirusie! „Tu policja! Obowiązuje stan epidemii” [WIDEO]

Godz. 13:34 Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie bocheńskim

Wojewoda małopolski potwierdził pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie bocheńskim. Zakażony jest mężczyzna w sile wieku. Jego obecny stan zdrowia pozwala na izolację domową, bez konieczności umieszczania w szpitalu. Na terenie województwa stwierdzono już 31 przypadków zainfekowania koronawirusem.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 13:31 Zbigniew Boniek z ważnym apelem. Wytyka Polakom wielki błąd

Zbigniew Boniek, prezes PZPN, wystosował w związku z nadzwyczajną sytuacją specjalny apel do rodaków.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 13:30 LOT sprowadził go do domu. Narzeka na wielkość kanapek

Z powodu globalnej pandemii koronawirusa LOT uruchomił akcję „LOT do domu”. Dużo uwagi w mediach społecznościowych zwróciły wpisy pasażerów, którzy... narzekają na jakość kanapek.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 13:27 Sytuacja w woj. łódzkim

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kilkudziesięciu nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Wśród nich są również potwierdzone testami przypadki z woj. łódzkiego.

Czytaj więcej: Koronawirus w Łódzkiem. Testy wykazały nowe zakażenia. Kim są te osoby i jak się zaraziły?

Czytaj więcej: Łódź: Testy na koronawirusa w trybie pilnym sprawdzane będą na Uniwersytecie Medycznym

Czytaj więcej: KORONAWIRUS. Łódzcy naukowcy sprawdzą, czy maseczki chronią przed chorobą

Czytaj więcej: Łódź: Wyszedł podczas kwarantanny, grozi mu nawet do 30 tysięcy złotych kary!

Godz. 13:18

Trwa posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego.

Godz. 13:16 WSTRZĄSAJĄCY apel kolbuszowskiego ratownika

Po tym, jak dwóch ratowników z Kolbuszowej a także pielęgniarki i lekarze trafiło na kwarantannę, jeden z ratowników postanowił zamieścić apel w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 13:14 Kolejni ZARAŻENI COVID-19 na Opolszczyźnie

W poniedziałek 23 marca potwierdzono pięć kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. Nowe przypadki dają już w sumie 19 przypadków zarażenia COVID-19 w regionie.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 13:10 Nie żyje ósmy pacjent zakażony wirusem z Chin. Zmarł w Tychach. Kim był?

Ministerstwo Zdrowia potwierdza: Nie żyje ósmy pacjent z koronawirusem w Polsce. Tragiczna informacja dotarła do nas przed południem. Jak czytamy na Twitterze mamy 36 nowych przypadków zakażenia wirusem z Chin. Liczba zakażonych wzrosła do 684.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 13:09 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku!

16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono na Dolnym Śląsku. Jedna osoba hospitalizowana jest w szpitalu we Wrocławiu, a pozostało przechodzą kwarantannę w warunkach domowych. W sumie na Dolnym Śląsku koronawirusem zarażonych zostało do tej pory 95 osób. Dwie spośród nich zmarły.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 13:08 Politechnika Koszalińska szyje maseczki dla szpitala i służb ratunkowych

W Pracowni Ubioru i Tkaniny Wydziału Architektury i Wzornictwa (WAiW) Politechniki Koszalińskiej ruszyła akcja szycia maseczek ochronnych na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego i służb ratunkowych.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 13:06 Polacy wracający z zagranicy mogą zarażać setki innych osób

30 tysięcy złotych kary. Tyle grozi za złamanie zasad przymusowej kwarantanny. Okazuje się jednak, że zanim Polacy wracający z urlopów trafią do domowej izolacji na 14 dni, sami narażają co najmniej setki innych, a także siebie na zarażenie koronawirusem.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 13:05 Cztery nowe przypadki koronawirusa w Małopolsce

W poniedziałek kilka minut po południu, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 36 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Cztery z nich dotyczą pacjentów z województwa małopolskiego. Ich stan jest dobry, wszyscy przebywają w izolacji domowej - informuje biuro wojewody małopolskiego.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 12:55 Harvey Weinstein ma koronawirusa. Jak się zaraził?

Szokujące doniesienia z celi byłego hollywoodzkiego producenta filmowego, Harveya Weinsteina. Okazuje się, że skazany za gwałt i napaść seksualną Weinstein zaraził się Covid-19! Jak do tego doszło? Gdy zapadł wyrok w Nowym Jorku, Weinstein trafił do szpitala ze względu na problemy z sercem. Później ponownie trafił do więzienia.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 12:53 Fala zarażeń KORONAWIRUSEM w sporcie! Wśród nich także legenda Milanu

Ostatnie tygodnie zostały kompletnie zdominowane informacjami o szalejącym na całym świecie koronawirusie. Niestety, chińska zaraza dotknęła także sport - codziennie słyszymy o kolejnych przypadkach zarażeń. Najwięcej z nich jest we Włoszech, gdzie oprócz wielu obecnych piłkarzy Serie A, ostatnio pozytywny wynik testu miał także legendarny piłkarz AC Milan, Paolo Maldini.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 12:38 Nowe przypadki zakażenia

Ministerstwo Zdrowia podało informację o 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego. W sumie w naszym kraju wykryto 684 przypadków zakażonych koronawirusem. 8 osób zmarło.

W poniedziałek zmarł 83-letni mieszkaniec Szczyrku. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mężczyzna "miał choroby współistniejące."

Godz. 12:34 KORONAWIRUS. Łódzcy naukowcy sprawdzą, czy maseczki chronią przed chorobą

Łódź, jako pierwsze miasto w Polsce, sprawdzi, czy maseczki ochronne szyte metodą chałupniczą sprawdzą się w praktyce i będą stanowiły skuteczna barierę przed koronawirusem.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 12:32 Koronawirus na Dolnym Śląsku: Zignorował kwarantannę i poszedł na spacer

Nawet 30 tys. zł grzywny grozi mieszkańcowi powiatu wołowskiego, który zignorował zakaz wychodzenia z domu. Objęty kwarantanną mężczyzna wyszedł z domu i poszedł sobie na spacer. Policja przyłapała go na gorącym uczynku.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 12:31 W Limanowej POTWIERDZONO zakażenie koronawirusem! Pacjentka zaraziła się od pielęgniarki?

Limanowski szpital potwierdził, że przebywa w nim pacjentka zakażona koronawirusem. Kobieta wcześniej leczyła się w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim i to tam mogła zostać zarażona przez chorą pielęgniarkę. Trwa ustalanie kręgu osób, które miały kontakt z zainfekowaną, zostaną one objęte kwarantanną. Zamknięty został również oddział wewnętrzny limanowskiej lecznicy.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 12:12 Kolejna ofiara koronawirusa

Tragiczna informacja ze Szczyrku. Nie żyje pacjent zakażony koronawirusem. Mężczyzna najprawdopodobniej przebywał w szpitalu w Tychach. Informację przekazał Urząd Miasta Szczyrk.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 12:11 Koronawirus w sądzie w Katowicach! Nerwowa sytuacja, nie ma rozpraw

Sędzia z Sądu Rejonowego Katowice-Wschód ma koronawirusa. Wynik badań na obecność wirusa z Chin jest pozytywny. Od ponad tygodnia w sądzie nie odbywają się żadne rozprawy.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 12:09 Koronawirus na Śląsku. Osiem nowych przypadków zakażenia. Wśród nich dzieci!

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Ogółem liczba zakażonych wzrosła do 649 przypadków. Wśród nich jest osiem osób z woj. śląskiego. Kim są zakażeni?

Czytaj TUTAJ.

Godz. 12:01 Koronawirus na Podlasiu. Ponad TYSIĄC osób przechodzi kwarantannę

Podlaski Urząd Wojewódzki w poniedziałek rano podał najnowsze informacje o sytuacji w regionie. 14 osób przebywa w szpitalach z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Rośnie liczba osób objętych obowiązkową kwarantanną domową. W woj. podlaskim jest ich ponad tysiąc, a dokładnie 1117.

Godz. 11:56 Szczęsny ZAORAŁ HEJTERÓW Lewandowskiego

Wojciech Szczęsny od dłuższego czasu przyjaźni się z Robertem Lewandowskim. Panowie spędzają ze sobą czas nie tylko na zgrupowaniach reprezentacji Polski, lecz także podczas wakacji. Nic dziwnego, że bramkarz Juventusu Turyn stanął murem za przyjacielem, gdy ten był atakowany przez hejterów. Szczęsny wszystkim krytykującym odpowiedział w dość mocnych słowach.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 11:40 Koronawirus w Krakowie. Kolejne oddziały Szpitala Uniwersyteckiego zostały zamknięte

Koronawirus przyczyną zamknięcia dwóch kolejnych oddziałów w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Pacjenci oraz personel medyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną, wszyscy poddani zostali też testom na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 11:29 Koronawirus we Wrocławiu. Zamknięty oddział onkologiczny

Oddział onkologiczny wrocławskiego szpitala przy ul. Kamieńskiego został zamknięty po tym, jak jedna z pielęgniarek została zakażona koronawirusem. Pacjentów i personel objęto kwarantanną. Zamknięta została także przyszpitalna przychodnia Medinet.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 11:27 Wójt w Jarosławiu wybrany w czasie koronawirusa. Jak wyglądają wyniki?

Po śmierci Romana Kałamarza wójta Gminy wiejskiej Jarosław, który był najdłużej urzędującym wójtem w Polsce zorganizowano wybory uzupełniające. Pierwsza tura odbyła się 8 marca, druga 22 marca.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 11:19 Koronawirus: Adam Małysz miał być jak Rejtan! Tajner mówi o brawurowej akcji

Skoki narciarskie w tym sezonie już się skończyły. FIS długo jednak zastanawiał się nad odwołaniem mistrzostw świata w lotach, które na koniec sezonu miały odbyć się w Planicy. Wreszcie jednak troska o ludzkie zdrowie i życie w dobie epidemii koronawirusa zwyciężyła. Okazuje się, że nawet gdyby działacze nie zdecydowali się na anulowanie imprezy, to nie zobaczylibyśmy na niej Polaków. Mocno zaprotestować miał bowiem Adam Małysz.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 11:08

Agencja Badań Medycznych (ABM) włącza się w międzynarodowe prace nad szczepionką przeciwko wirusowi. W oficjalnym komunikacie ABM czytamy:

"W odpowiedzi na obecne zagrożenie epidemiologiczne spowodowane pojawieniem się wirusa SARS-CoV-2, Prezes Agencji Badań Medycznych w porozumieniu z Ministrem Zdrowia podjął decyzję o rozpoczęciu przez ABM badania własnego pn. „Badania nad szczepionką przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 oraz wsparcie prac badawczych nad poszukiwaniem skutecznej terapii”, które realizowane będzie w partnerstwie z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami."

Godz. 11:00 Wybory prezydenckie

Z najnowszego sondażu United Surveys zrobionego dla "Dziennik Gazeta Prawna" i RMF FM wynika, że Polacy chcą przesunięcia wyborów prezydenckich na inny termin. Uważa tak 72 procent ankietowanych.

Godz. 10:59 Koronawirus w warmińsko-mazurskim

W woj. warmińsko-mazurskim jak dotąd potwierdzono 22 przypadki zakażenia koronawirusem. Jak wygląda sytuacja w poszczególnym powiatach? W Olsztynie i okolicach kwarantanną domową objętych jest ponad 250 osób.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 10:46

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski dla RMF FM: "Dalej uważam, że na koniec tego tygodnia możemy mieć dobrych parę tysięcy przypadków zarażenia."

Godz. 10:38 Lasy zamknięte przez epidemię koronawirusa

Nadleśnictwa w Małopolsce zdecydowały się na zamknięcie lasów. Zakaz wstępu ma obowiązywać co najmniej do końca marca, a za jego łamanie posypią się mandaty. Podczas epidemii koronawirusa wiele osób właśnie w lasach szukało sposobu na odpoczynek od domowej izolacji.

Czytaj także TUTAJ.

Godz. 10:31

W Polsce stwierdzono do tej pory 649 przypadków zakażenia koronawirusem. Tak wygląda aktualna mapa zachorowań.

Godz. 10:20 Kolejny przypadek w regionie koszalińskim. Wiemy kto zachorował

W Koszalinie nie wykryto do tej pory żadnego przypadku zakażenia się koronawirusem, ale w regionie koszalińskim chorują już dwie osoby.

Czytaj więcej TUTAJ oraz Marszałek przedstawił pomoc dla szpitali w Koszalinie i Kołobrzegu

Godz. 10:18

Minister Środowiska Michał Woś i jego rodzina są zarażeni koronawirusem. Dziś rano polityk poinformował za pośrednictwem Twittera, że "My z rodziną już coraz lepiej. Dziewczyny rozpiera energia."

Godz. 10:11 WOŚP dał 20 milionów złotych na walkę z koronawirusem

Jak podało Biuro Prasowe Fundacji WOŚP, w niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy założyła zamówienie na 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Fundacja przeznaczyła na ten zakup około 16 mln złotych. Zarząd Fundacji zdecydował się pokryć koszt zakupu częściowo ze środków zebranych w roku 2019 w ramach 1% podatku, a częściowo - ze zbiórki 28. Finału WOŚP. Całość zaangażowania Fundacji w walkę z koronawirusem wynosi więc na ten moment blisko 20 mln złotych.

Godz. 10:08 Koronawirus Podkarpacie. 6657 osób pod nadzorem

Jak wygląda sytuacja w związku z koronawirusem na Podkarpaciu? Jest najnowszy komunikat służb wojewody, Według niego 6657 osób pozostaje pod nadzorem.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 10:06 Pierwsza ofiara koronawirusa na Litwie

Jak poinformowało Radio 5, na Litwie zmarła 83-letnia kobieta zarażona koronawirusem. To pierwsza w tym kraju ofiara COVID-19.

Godz. 10 Stan epidemii. Tyle DOSTANIESZ pieniędzy z ZUS

Do walki z koronawirusem w Polsce rząd przygotował pakiety antykryzysowy. Chociaż początkowa tarcza przeciw COVID-19 była bardziej ogólnikami, teraz zaczyna nabierać kształtu.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 9:59 Tak wygląda kontrola kwarantanny w Krakowie. Policjanci pokazali kulisy

Małopolscy policjanci pomagają w walce z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Zostali oni zobligowani do kontroli osób znajdujących się w domowej kwarantannie. Jak wygląda proces kontroli? Mundurowi ujawnili szczegóły!

Godz. 9:54 Angela Merkel ma koronawirusa?

Okazało się, że kanclerz Niemiec miała w piątek kontakt z lekarzem, u którego wykryto koronawirusa. Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 9:52 Koronawirus w woj. świętokrzyskim. Ósmy przypadek zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek rano o kolejnych 15 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest jedna osoba z woj. świętokrzyskiego. To ósmy przypadek zakażenia w naszym województwie.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 9:51 Koronawirus w Toruniu

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem. Mamy oficjalny przypadek pozytywnego wyniku testu w Toruniu. Młody mężczyzna z Torunia przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym, jego stan jest dobry. Łącznie w regionie jest już aż 20 osób zakażonych koronawirusem.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 9:46 W Tarnowie będzie ośrodek kwarantanny. Miasto szuka do niego pracowników

W Tarnowie powstaje ośrodek dla osób poddanych kwarantannie. Miasto właśnie rozpoczęło poszukiwanie pracowników do tej placówki. Potrzebne są zwłaszcza osoby z personelu medycznego, które zarobią dużo więcej, niż w normalnych warunkach. Magistrat tłumaczy, że kwarantanną będą objęte osoby zdrowe.

Czytaj także TUTAJ.

Godz. 9:45 Nowy Dwór Maz. Pierwszy przypadek koronawirusa! Szpital zamyka oddział

Chorobę wykryto u mieszkańca gminy Jabłonna, który w stanie ciężkim został już przewieziony do szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Mężczyzna trafił do placówki w Nowym Dworze Mazowieckim z zapaleniem płuc, a po testach okazało się, że jest zarażony koronawirusem. Z tego powodu szpital zamknął czasowo SOR i wstrzymał przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 9:44 Koronawirus w Bydgoszczy. Rośnie liczb chorych

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. W województwie kujawsko-pomorskim chorych jest już 20 osób. Wśród nich są dzieci.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 9:33 Ostrołęka. Dwa nowe przypadki koronawirusa

To oznacza, że w Ostrołęce i okolicach są już trzy potwierdzone zakażenia. Do młodej kobiety, która była niedawno poza granicami kraju, dołączyły dwie kolejne osoby wracające z zagranicy.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 9:32 Koronawirus atakuje Lubelskie! Kolejny potwierdzony przypadek COVID-19

Koronawirus atakuje woj. lubelskie. Jest kolejny potwierdzony przypadek, w sumie jest ich już 40. Chorych przybywa coraz szybciej. Kim jest kolejna osoba z COVID-19 na Lubelszczyźnie? To mężczyzna w średnim wieku spod Lublina.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 9:31 Koronawirus potwierdzony w Krynicy-Zdroju! Dwa szpitale objęte kwarantanną!

Kolejny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem we wschodniej Małopolsce. Służby prasowe wojewody małopolskiego poinformowały, że pozytywny wynik testu miał mężczyzna w sile wieku, przebywający na turnusie rehabilitacyjnym w krynickim szpitalu wojskowym. Ta placówka, jak i oddział pediatryczny szpitala im. Dietla zostały objęte kwarantanną.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 9:30 Koronawirus w Wielkopolsce. Niepokojący wzrost liczby osób w kwarantannie!

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce. Coraz więcej osób jest zakażonych w naszym kraju. Podobnie jest w województwie Wielkopolskim. Mamy aktualne statystyki dotyczące zakażeń, a także osób, które są objęte nadzorem epidemiologicznym, hospitalizowanych, a także będących w kwarantannie.

Czytaj także TUTAJ.

Godz. 9:25

Koronawirus w Polsce. Zapraszamy również do oglądania naszej relacji WIDEO:

Godz. 9:18

Minister Zdrowia, prof. Łukasz Szumowski dla RMF FM:

Znaczący wzrost zachorowań może nastąpić pod koniec tygodnia. Szczególnie uważać powinny osoby powyżej 80. roku życia.

Godz. 9:12 Koronawirus na Śląsku! Liczba zakażonych rośnie LAWINOWO! Nowe dane ministerstwa

W poniedziałek 23 marca rano Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące koronawirusa w Polsce. Jak czytamy na Twitterze mamy 15 nowych przypadków zakażenia, w tym osiem w woj. śląskim.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 9:04

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Radiu Zet:

- Uruchamiamy nowe laboratoria, więc okres oczekiwania na badanie będzie krótszy. Myślę, że liczba testów będzie z dnia na dzień przybywała. Będziemy badać coraz większą grupę osób nie tylko z kontaktu bezpośredniego, ale także osoby, które przebywają na kwarantannie.

Godz. 8:58 Kolejne trzy przypadki koronawirusa w Małopolsce. Zdecydowano o ogromnej kwarantannie

W poniedziałek w godzinach porannych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 15 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich są trzy osoby z województwa małopolskiego. Służby wojewody poinformowały też o wprowadzeniu kwarantanny dla ponad dwustu osób w związku z jednym wykrytym przypadkiem.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 8:56 Znany zespół z Olsztyna zrobił koncert online. Przerwała go policja

Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Interwencją policji zakończył się koncert online, który w sobotni wieczór dał olsztyński zespół Łydka Grubasa. Wydarzenie miało miejsce w amfiteatrze w Ostródzie.

Czytaj więcej TUTAJ

Godz. 8:49 Szef KPRM o stanie nadzwyczajnym

Michał Dworczyk był dziś gościem TVN 24. Szef KPRM wypowiedział się na temat ewentualnego wprowadzenia w Polsce stanu nadzwyczajnego.

Dzisiaj nie ma przesłanek, żeby wprowadzić stan nadzwyczajny. Takie są fakty. Dzisiaj państwo działa w oparciu, mówię o walce z chorobą, o dwie ustawy. Specustawa i druga ustawa z 2008 roku o zwalczaniu chorób zakaźnych i epidemii - powiedział Dworczyk.

Godz. 8:45 Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zachorowań

Ministerstwo Zdrowia podało informacje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to: 649. Stwierdzono 7 zgonów.

Godz. 8:34 Koronawirus na Dolnym Śląsku. Ponad 3 tysiące osób objętych kwarantanną

Koronawirus na Dolnym Śląsku coraz bardziej się rozprzestrzenia. Na terenie województwa dolnośląskiego stwierdzono już 79 przypadków zachorowania na COVID-19. Dwie z zakażonych osób zmarły. Ponadto 100 osób przebywa w szpitalach z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, a ponad 3 tysiące objętych jest kwarantanną lub izolacją.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 8:28 Wiceminister zdrowia o szybkich testach na koronawirusa

Waldemar Kraska był dziś goście Radia Zet. Wiceminister zdrowia powiedział m.in.: - Szybkie testy? To test immunologiczny, który wykrywa przeciwciała zwalczające koronawirusa. Przeciwciała pojawiają się między 5 a 7 dobą od zakażenia. Nie jest tak, że jeżeli dziś mamy kontakt z osobą zakażoną, wykonamy test, to będzie on pozytywny.

Godz. 8:24 PKOl chce zmiany terminu igrzysk w Tokio! Wystosował specjalne oświadczenie

Sprawa wydaje się przesądzona, igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio w przewidywanym terminie na przełomie lipca i sierpnia nie da się rozegrać. Do wielu głosów w tej kwestii dołączył mocnym oświadczeniem Polski Komitet Olimpijski. Apeluje do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o przełożenie imprezy.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 8:23 Potwierdziło się! Trener polskiej reprezentacji ma koronawirusa

Dyrektor sportowy Polskiego Związku Szermierczego, Ryszard Sobczak potwierdził zakażenie koronawirusem u trenera kadry florecistów, która 10 marca rano wyleciała do Anaheim na Puchar Świata Grand Prix FIE.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 8:19 Noworodek Leoś tylko raz widział mamę. 27-latka miała koronawirusa

Kobieta tak bardzo cieszyła się, że będzie mamą. Kiedy jednak wyczekiwany Leoś szczęśliwie przyszedł na świat, nie miała okazji wziąć go na ręce, przytulić do serca. Niemowlak z kolei widział swą kochaną mamusię tylko raz, tuż po porodzie. Emilia M. z porodówki trafiła do szpitala zakaźnego. Miała koronawirusa. Zmarła w piątek.

Więcej przeczytasz TUTAJ.

Godz. 8:13 Koronawirus w Krakowie. Tak wygląda wielka dezynfekcja miasta

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie ruszyło z wielką dezynfekcją miasta. Chodniki, place, ulice i przystanki to tylko niektóre z miejsc oraz obiektów, które będą dezynfekowane specjalnym płynem. Zobacz ZDJĘCIA

Godz. 8:11 Pacjentka uciekła ze szpitala w Koninie. Miała objawy zakażenia koronawirusem

W sobotę z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie z Oddziału Zakaźnego uciekła 48-letnia mieszkanka powiatu tureckiego. Kobieta miała objawy zakażenia koronawirusem. W pogoń za pacjentką ruszyła policja.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 8:05

Dziś gościem TVN 24 był Michał Dworczyk. Szef KPRM odniósł się do zarzutów, że w Polsce wykonuje się mało testów na obecność koronawirusa. - Jeśli chodzi o nasze moce przerobowe, to są na poziomie między 3,5 a 4 tysięcy i wciąż się powiększają - powiedział Dworczyk.

Godz. 8:02 Koronawirus na świecie. Najnowsze dane

Do tej pory na całym świecie zanotowano 339 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Odnotowano 14 706 zgonów. Beznadziejna sytuacja jest we Włoszech, gdzie zachorowało 59 tys. ludzi. Tam z powodu koronawirusa zmarło 5 476 osób.

Godz. 7:52 Zamknięty oddział ginekologiczny w Oleśnicy! Pacjentki z noworodkami objęte kwarantanną!

Koronawirus na Dolnym Śląsku. W związku z podejrzeniem koronawirusa u jednej z pielęgniarek w szpitalu w Oleśnicy zamknięty został oddział ginekologiczno-położniczy. Do czasu otrzymania wyników badań pielęgniarki, kwarantanną objęte zostały wszystkie pacjentki i personel – łącznie ok. 60 osób.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 7:49 Dezynfekcja z powietrza? Mieszkańcy Śląska dostają tajemnicze wiadomości

Do mieszkańców woj. śląskiego przysyłane są wiadomości o tajemniczej treści. Chodzi o rzekomą dezynfekcję z powietrza z udziałem helikoptera, która ma pomóc w walce z koronawirusem z Chin. Wojewoda śląski informuje, że jest to nieprawda i nie należy takimi wiadomościami się przejmować.

Czytaj więcej TUTAJ

Godz. 7:41 Sytuacja we Włoszech

Jak podało TVN 24, minionej doby we Włoszech z powodu koronawirusa zmarło 651 osób. To mniej niż w sobotę, kiedy odnotowano tam prawie 800 zgonów.

Godz. 7:38 Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Kim są zakażeni pacjenci, skąd pochodzą?

W woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono do tej pory 22 przypadki zachorowania na koronawirusa. Skąd pochodzą zakażeni pacjenci? Jak mogło dojść do zakażenia? Sprawdźcie najnowszy raport z aktualnymi informacjami TUTAJ.

Godz. 7:33 Klasztor oo. Dominikanów w Rzeszowie objęty kwarantanną

Na stronie internetowej klasztoru oo. Dominikanów pojawił się komunikat o kwarantannie. - W związku z tym do odwołania wszystkie Msze Święte sprawujemy wyłącznie w naszej wewnętrznej kaplicy bez udziału osób z zewnątrz. - informują.

Czytaj więcej TUTAJ.

 

Godz. 7:31 Koronawirus w Bydgoszczy. 18 osób jest chorych

Już ponad trzy tysiące osób w województwie kujawsko-pomorskim objętych jest kwarantanną. U osiemnastu osób zdiagnozowano koronawirusa. Wśród chorych jest dwoje dzieci.

 Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 7:20

Policjanci na ulicach Lublina przypominają mieszkańcom miasta, aby bez potrzeby nie wychodzili ze swoich domów.

Godz. 7:14

Sławomir Świerzyński, lider zespołu disco polo Bayer Full napisał na Twitterze:

- Przed epidemią nie mogłem na zakrętach wyrobić, zawsze brakowało czasu, teraz Zegar stanął w miejscu - nareszcie mam czas na wszystko i dla Wszystkich, jest pięknie, też tak macie? Zdrowia i uśmiechu - wiosna idzie. Twarz przesyłająca całusa.

Poniedziałek, godz. 7:06

Kolejne pozytywne informacje z Chin. W państwie, gdzie pojawił się koronawirus, przez kolejną dobę nie wykryto żadnego przypadku lokalnego zakażenia koronawirusem. Chorobę wykryto wyłącznie u osób, które przyleciały z zagranicy.

23:00 Najnowsze informacje o koronawirusie

Tylko w niedzielę w całym kraju potwierdzono 98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łączny bilans chorych wzrósł tym samym do 634 potwierdzonych przypadków. W Polsce zmarło do tej pory siedem osób - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Kolejne informacje przekażemy już w poniedziałek rano. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

22:57 Kierowca PKS z Grójca nie żyje, osierocił dwoje dzieci

W niedzielę, 22 marca w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarł 43-letni Józef T., który był zakażony koronawirusem. Był kierowcą autobusu PKS z Grójca. Kilka dni przed śmiercią rozmawiał z kolegami i zapewniał, że wszystko będzie dobrze. Kilkadziesiąt godzin później zmarł w szpitalu.

Znamy nowe, szokujące fakty!

22:44 Papież z 40 tys. zapałek! Sposób na kwarantannę?

Na co najbardziej narzekają Polacy w przymusowej domowej kwarantannie? Na nudę! Siedzenie w domu może mieć też swoje dobre strony! Marian Zbierak z Pawłosiowa (woj. podkarpackie) pokazuje wszystkim, że w czasie wolnym można stworzyć różne cuda. On od lat rzeźbi z zapałek! Ostatnim jego dziełem jest papież Jan Paweł II. Do jego budowy emeryt wykorzystał 40 tys. zapałek!

22:37 Słynny tenisista zwariował na kwarantannie?!

Epidemia koronawirusa i związana z tym kwarantanna to ciężka próba charakterów dla profesjonalnych sportowców, którzy przyzwyczajeni się do aktywności fizycznej. Słynny szwajcarski tenisista Stan Wawrinka podzielił się z fanami zabawnym zdjęciem, na którym... raczy się winem przy stole w towarzystwie wielkiego pluszowego misia. Wygląda to na romantyczną randkę! Zobaczcie to dziwne ZDJĘCIE!

22:23 Dzienny raport o koronawirusie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalach przebywa 1084 osób z podejrzeniem koronawirusa. Podano też inne statystyki dotyczące pandemii:

- 48632 - liczba osób objętych kwarantanną
- 80348 - liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
- 58826 - liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym

22:03 Nowe zalecenia polskich biskupów na Wielkanoc

Tegoroczne Święta Wielkanocne będą inne od tych, jakie znamy. Aby uniknąć zakażenia śmiertelnym koronawirusem trzeba będzie zrezygnować z tradycyjnej święconki.

Co wiadomo w tej sprawie? Przeczytaj tutaj!

21:54 Dwudziesty dziewiąty przypadek koronawirusa na Podkarpaciu

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mężczyzny w sile wieku z powiatu leżajskiego, który przebywa w ścisłej kwarantannie. To 29 przypadek zakażenia w województwie podkarpackim - poinformowało biuro prasowe Wojewody Podkarpackiego. 

21:47 Dwa nowe przypadki na Lubelszczyźnie

Na terenie województwa lubelskiego mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat, w stanie dobrym oraz kobiety w wieku powyżej 61 lat.

21:41 Kolejny przypadek zakażenia na Podlasiu

Wiadomo, że to szósty przypadek w województwie podlaskim. Kim jest nowy chory? Przeczytaj najnowsze informacje w tym artykule!

21:22 Trzy nowe przypadki COVID-19 na Opolszczyźnie

W niedzielę, 22 marca w godzinach wieczornych, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych siedmiu przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdzone zostały pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich są trzy osoby z województwa opolskiego. Kim są chorzy i jaki jest ich stan?

21:17 Epidemia koronawirusa, a 77-letni schorowany Wałęsa poszedł do kościoła

Wiara jest silniejsza od strachu, a może to pojedynek mężów stanu? Lech Wałęsa (77 l.) podobnie jak wcześniej Jarosław Kaczyński (71 l.) nie skorzystał z wydanej przez episkopat na czas pandemii koronawirusa dyspensy od uczestnictwa w mszach świętych i na przekór prośbom biskupów przyszedł w niedzielę do kościoła. 

21:02 Siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Mamy 7 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 634/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:44 Dramatyczne statystyki z Włoch

Liczba zgonów wywołanych koronawirusem wzrosła w ciągu ostatniej doby o 651 do 5476. Zakażonych jest już niemal 60 tysięcy osób - podała włoska Obrona Cywilna.

20:33 Przez koronawirus pies prowadzi wideokonferencje!

To nie żart! Malutki szczeniaczek, który ma trafić do nowego domu poznaje sowich nowych właścicieli na wideokonferencji przez telefon! Koronawirus nawet na zwierzętach wymusza e-komunikację!

20:20 Pościg za chorym pacjentem w warszawskim metrze!

Akcja policji na I linii metra w Warszawie. Służby zamknęły stację Politechnika w centrum stolicy, po tym jak funkcjonariusze policji ujęli pacjenta, który mógł być zakażony koronawirusem - informuje portal Wawa Info. Jak informuje dziennikarz serwisu, wstępne informacje mówią o tym, że osoba ta oddaliła się z placówki medycznej.

20:01 Angela Merkel poddana kwarantannie!

Niemiecka kanclerz Angela Merkel musiała poddać się kwarantannie po tym, jak miała kontakt z lekarzem, u którego wykryto koronawirusa. Mimo kwarantanny, będzie ona dalej wykonywać swoje obowiązki.

19:42 Warmia i Mazury: W niedzielę dwa nowe przypadki

W niedzielę potwierdzono zakażenie koronawirusem u dwóch kolejnych pacjentów z województwa warmińsko-mazurskiego. Łączna liczba przypadków wirusa SARS-CoV-2 wzrosła do 18. Gdzie odnotowano najwięcej zakażeń? Sprawdź szczegóły tutaj!

19:30 Nowy przypadek COVID-19 na Lubelszczyźnie

Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą kobiety w przedziale wieku 21-40 lat, z powiatu lubelskiego.

19:22 Nowe przypadki w Lubuskiem

Kolejne dwa przypadki koronawirusa odnotowano w województwie lubuskim. Dwie pacjentki w sile wieku, z powiatu zielonogórskiego oraz z Zielonej Góry, znajdują się w Szpitalu Uniwersyteckim - poinformowało biuro prasowe Wojewody Lubuskiego.

19:17 Zakaz kontaktu w Niemczech!

Władze Niemiec wydały zakaz kontaktu w całym kraju, ograniczając interakcje więcej niż dwóch osób. Wyjątek to rodziny lub osoby mieszkające w tym samym gospodarstwie domowym - poinformowała telewizja Deutsche Welle.

19:06 Angela Merkel na kwarantannie! 

Kanclerz Niemiec, Angela Merkel będzie musiała poddać się kwarantannie. Kanclerz Niemiec spotkała się z lekarzem, który później otrzymał pozytywny wynik podczas testu na obecność koronawirusa - poinformował Onet. Merkel zostanie poddana testom na koronawirusa. 

18:49 Nowe przypadki koronawirusa w Małopolsce

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób w województwie małopolskim. Epidemia dotyka nowych powiatów w regionie, a to oznacza, że ryzyko zarażenia jest coraz większe. Kim są chorzy?

18:39 Pięć nowych przypadków COVID-19 na Śląsku

W niedzielę kilka minut przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 64 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Aż pięć przypadków dotyczy chorych z województwa śląskiego. Łączna liczba zarażonych przekroczyła tym samym 600 i w szybkim tempie zbliża się do tysiąca.

18:33 Koronawirus w Wielkopolsce. Kolejni pacjenci zakażeni! 

Kim są nowi zarażeni z województwa wielkopolskiego? Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki u kolejnych 6 osób z Wielkopolski. Są to: młoda kobieta, młody mężczyzna, starszy mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku, kobieta w średnim wieku i mężczyzna w podeszłym wieku. Jaki jest ich stan?

18:27 Koronawirus na Dolnym Śląsku

Wśród nowych zakażeń jest aż dziesięć przypadków z województwa dolnośląskiego. Cztery osoby są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu. Co z pozostałymi? Przeczytaj więcej informacji tutaj!

18:10 Potężny wzrost chorych w Łódzkiem. Wśród zakażonych małe dziecko!

Piętnaście nowych przypadków koronawirusa w województwie łódzkim. Kim są chorzy? Potwierdzone wyniki dotyczą: pięciu młodych kobiet, czterech kobiet w średnim wieku, trzech młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku i małego dziecka. To osoby od 2 do 54 roku życia.

17:50 Gigantyczny wzrost liczby zakażonych

- Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

17:43 Zakażony personel Szpitala Uniwersyteckiego!

Koronawirus uderza w najczulszy punkt - w pracowników ochrony zdrowia. Testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie trzech osób z personelu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym konieczne było zamknięcie w trybie pilnym dwóch oddziałów największego szpitala w Polsce.

17:22 Koronawirus w Koszalinie. Szybka decyzja

Koszalińskie spółki miejskie w walce z koronawirusem. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców chcą zwiększyć liczbę respiratorów. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, Miejska Energetyka Cieplna oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wyłożą po ponad sto tys.zł. na zakup tych urządzeń.

17:05 Ekipa TVP na kwarantannie

Dziennikarka Telewizji Polskiej oraz ekipa realizująca wywiad z zakażonym wiceministrem rolnictwa Ryszardem Kamińskim na kwarantannie! W publicznej stacji wprowadzono znaczące środki ostrożności, m.in. zlecono dezynfekcję budynku.

16:48 Koronawirus w Koszalinie. Lokalną gospodarkę czekają problemy! 

Koronawirus, także w Koszalinie i regionie, coraz bardziej uderza w gospodarkę. Cierpią gastronomicy, właściciele pubów, organizatorzy imprez, teatry, kina. Najbliższe miesiące mogą też okazać się prawdziwym dramatem dla tak ważnej dla Koszalina branży turystycznej.

16:33 Duży wzrost liczby chorych w Rosji

W ciągu ostatniej doby w Rosji stwierdzono obecność koronawirusa u 61 osób - poinformowało tamtejsze Ministerstwo Zdrowia. Większość przypadków wykryto w Moskwie. Łączna liczba zakażonych SARS-CoV-2 wzrosła do 367. 

16:10 Ważny komunikat ambasady RP w Kenii

W Kenii potwierdzono 15 przypadków zakażenia koronawirusem. Od najbliższej środy, 25 marca o połnocy kraj zawiesza wszystkie międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze. Obywateli chcących opuścić Kenię prosimy o jak najszybszy kontakt pod adresem nairobi.amb.wk@msz.gov.pl - poinformowała Ambasada RP w Nairobi.

15:54 Pediatra z Gdańska zakażony koronawirusem!

Pandemia koronawirusa sieje w Polsce coraz większe spustoszenie. Groźny wirus atakuje też najczulszy punkt, czyli służbę zdrowia. COVID-19 stwierdzono u jednego z pediatrów pracujących w szpitalu na gdańskiej Zaspie. Zamknięty został Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci, a placówka uruchomiła specjalne procedury. Wstrzymano też przyjęcia kobiet w ciąży.

15:32 Niedzielny LOT do domu

W niedzielę w ramach specjalnej akcji LOT do domu uruchomione zostaną samoloty z Amsterdamu, Bangkoku, Bergen, Brukseli, Dublina, Cancun, Edynburga, Londynu, Madrytu, Oslo, Paryża, Podgoricy, Skopje, Wiednia, Zurychu i Zagrzebia. Ministerstwo Infrastruktury przypomina, że każdy z pasażerów może skorzystać z darmowego przejazdu pociągiem PKP Intercity albo autobusem firmy Polonus.

15:18 Ponad 4 tysiące żołnierzy w walce z koronawirusem

Ponad 4 tysiące żołnierzy i pracowników wojska wspiera dziś zaangażowanych w walkę z koronawirusem, z czego 1462 wspiera Straż Graniczną i Policję w ochronie granic. Żołnierze również pomagają osobom starszym, kontrolują przestrzeganie kwarantanny oraz oddają krew - poinformował Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

15:05 Koronawirus we Włoszech. Ważny apel

Służba zdrowia w południowej części Włoch nie wytrzyma eskalacji epidemii koronawirusa, jeśli do niej dojdzie - ostrzegł burmistrz włoskiego miasta Matera Raffaello De Ruggieri. Polityk zaapelował do osób z Południa, którzy przebywają na Północy, aby nie wracały w swoje rodzinne okolice.

14:50 Uciekła z kwarantanny, chciała jechać do Niemiec

Na bardzo nieodpowiedzialny pomysł wpadła 60-letnia mieszkanka Krakowa. Kobieta, mimo kwarantanny i zakazu opuszczania domu, postanowiła złamać zalecenie i uciec autobusem... do Niemiec! Krakowianka została zatrzymana przez policję niemal w ostatniej chwili - kobieta była już "jedną nogą" w busie jadącym za naszą zachodnią granicę. Teraz grożą jej poważne konsekwencje.

14:00 Konferencja z udziałem premiera

Trwa wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego z wojewodami - podało ministerstwo spraw wewnętrznych. Oprócz premiera i ministra w konferencji udział biorą: Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

13:55 Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa?

Naukowcy na całym świecie pracują nad szczepionką, która pozwoli uchronić się przed koronawirusem. Pierwsze testy kliniczne rozpoczęli już badacze z Kaiser Permanente w Seattle. Eksperymentalną dawkę otrzymała 43-letnia Jennifer Haller. Testami objęto także kilku innych ochotników. Nie oznacza to jednak, że szczepionka szybko trafi do powszechnego użytku. Kiedy naukowcy opracują szczepionkę? Czytaj TUTAJ.

13:52 Testy na koronawirusa w Polsce. Ile wykonano?

Do tej pory przebadano 17 607 próbek. W przypadku 17 044 wynik był negatywny, a w 563 pozytywny – podało dziś Ministerstwo Zdrowia. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin wykonano ponad 2,5 tys. testów.

13:33 Cud! 95–latka pokonała koronawirusa!

95-letnia Alma Clara Corsini stała się pierwszą osobą, którą uznano za osobę wyleczoną z koronawirusa w prowincji Modena. Kobietę przewieziono do szpitala 5 marca. Po 12 dniach lekarze obwieścili jej szczęśliwą wiadomość: badania próbek dały wynik negatywny. Czytaj więcej TUTAJ.

13:23 Koronawirus w Belgii. Zbyt duży ruch przy granicach!

Belgijska policja umieściła dzisiaj barykady na drogach prowadzących do granicy z Francją i Holandią. Wszystko po to, by ograniczyć zbyt duży ruch na bocznych drogach. Belgowie jeździli na zakupy do Holandii, Francuzi przyjeżdżali do Belgii po tańsze papierosy a Holendrzy po benzynę.

12:57 Łódzkie: Uciekł ze szpitala z koronawirusem!

Zarażony koronawirusem 54-letni mieszkaniec Łodzi naraził życie i zdrowie wielu ludzi, bo za wszelką cenę chciał uniknąć pobytu w szpitalu zakaźnym. Uciekł stamtąd, gdy został przewieziony przez karetkę z objawami choroby. Więcej o tej sprawie przeczytasz W TYM MIEJSCU.

12:44 Koronawirus na Węgrzech

131 osób walczy z zakażeniem koronawirusem na Węgrzech, liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do sześciu osób - poinformował rządowy portal.

12:40 Pandemia koronawirusa. Apel papieża do wiernych

Papież Franciszek wezwał w niedzielę chrześcijan wszystkich wyznań do wspólnej modlitwy w środę 25 marca w związku z pandemią koronawirusa.

12:37 Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce!

563 - oto aktualna liczba chorych na koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 16 potwierdzonych przypadkach.

12:10 Zmarła 37-latka była przedszkolanką. Dzieci na kwarantannie!

Kobieta, która zmarła w poznańskim szpitalu zakaźnym na koronawirusa była przedszkolanką w jednym z przedszkoli na terenie gminy Mycielin. Wszystkie osoby które miały kontakt ze zmarłą - w tym przedszkolaki - zostały objęte kwarantanną. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

12:00 Kim był zmarły na koronawirusa mężczyzna?

43-latek był mieszkańcem gminy Radzanów (pow. białobrzeski) i kierowcą z PKS w Grójcu. Pacjent trafił na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny szpitala przy ul. Tochtermana w Radomiu, jako pierwszy pacjent z potwierdzonym tam zakażeniem COVID -19. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został przeniesiony na OIOM. Więcej informacji TU.

11:40 Kolejna ofiara koronawirusa!

W Radomiu zmarł 43-letni pacjent zakażony koronawirusem – poinformowała w niedzielę rzecznika szpitala Elżbieta Cieślak. To siódma ofiara śmiertelna w Polsce.

11:15 37-latka z Poznania szóstą ofiarą koronawirusa w Polsce!

Kobieta cierpiała na inne choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

11:05 Trzęsienie ziemi w Chorwacji. Przez koronawirusa mieszkańcy zostali w domach

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3 dotknęło w niedzielę rano północną część Chorwacji, ok. 7 km od Zagrzebia. Okoliczni mieszkańcy zostali w domach z powodu zagrożenia koronawirusem. W gruzowisku zginął 15-letni chłopiec.

10:42 Zmarła 37-latka trafiła do szpitala "w skrajnie ciężkim stanie"

- Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii, stan krytyczny niestety się utrzymywał. Chora zmarła - powiedział rzecznik szpitala zakaźnego w Poznaniu Jacek Górny.

10:26 Głogów: Nie doczekał na testy!

Przebywający na kwarantannie 45-latek z Głogowa zmarł przed wykonaniem testów. Starosta powiatowy wystosował ważny apel do ministra zdrowia.

09:52 Koronawirus w Szczecinie

Rośnie liczba zarażonych COVID-19 w Zachodniopomorskiem. W niedzielę potwierdzono kolejny przypadek.

09:50 Kim była zmarła 37-latka?

Kobieta prawdopodobnie pochodziła z okolic Wolnicy. Więcej informacji TUTAJ.

09:37 Nie żyje 45-latek. Przebywał na kwarantannie!

Zmarł 45-letni mieszkaniec Głogowa, który po powrocie z Niemiec przebywał na domowej kwarantannie. Nie jest na razie znana przyczyna zgonu mężczyzny, śledczy badają dokładne okoliczności zgonu.

09:25 11 nowych przypadków koronawirusa w Polsce!

Nowe dane podało Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzono kolejnych 11 przypadków, w całym kraju zachorowało już 547 osób.

09:15  Nie żyje 37-latka z koronawirusem!

"Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejacymi chorobami. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci" - przekazało Ministerstwo Zdrowia.

09:09 Wybory w wyjątkowych okolicznościach

W trzech gminach woj. Łódzkiego odbywają się dzisiaj wybory przedterminowe i uzupełniające. W związku z rozprzestrzeniającą się zarazą koronawirusa wprowadzono środki ostrożności. W lokalach są tylko jednorazowe długopisy, komisja zasiada w maseczkach i rękawiczkach, a każdy wyborca musi odkazić ręce.

08:58 Polska siatkarka przeciwko koronawirusowi

Malwina Smarzek-Godek, atakująca reprezentacji Polski i włoskiego klubu Zanetti Bergamo zaangażowała się w walkę przeciwko koronawirusowi. "Chciałabym dołączyć się do licytacji charytatywnych na rzecz wyznaczonych szpitali, pomagając w walce z koronawirusem. Wystawiam do walki koszulkę reprezentacji Polski z autografem, w której występowałam w reprezentacji w 2019 r. oraz piłkę marki hummel z autografem” – napisała zawodniczka. Więcej przeczytasz TUTAJ

08:30 Apel polskich artystów do premiera

W obliczu epidemii koronawirusa niemal wszyscy artyści stracili swoje źródło zarobku. Rząd oferuje wsparcie dla przedsiębiorców, zasiłki dla rodziców i odroczenia podatkowe. Czy artyści i twórcy również otrzymają pomoc? Więcej o tej sprawie przeczytasz TU.

08:10 Koronawirus w Bydgoszczy

W Bydgoszczy potwierdzono do tej pory 18 przypadków zachorowań na koronawirusa, wśród chorych są dzieci. Miasto wprowadziło też udogodnienia dla osób starszych. Więcej o sprawie przeczytasz TUTAJ.

07:55 Wstrząsający apel włoskich lekarzy!

- Zatrzymajcie się - izolujcie ludzi, zaprzestańcie wszelkich kontaktów, bo inaczej sytuacja będzie jak tsunami, które przybiera na sile i w końcu eksploduje. Nie myślcie, że to się dzieje tylko tutaj i nie wydarzy się nigdzie indziej. Tak samo będzie u was, jeśli nie zrobicie nic, by zatrzymać epidemię - zaapelowała do lekarzy i polityków na całym świecie dr Emauela Catenacci z Włoch. Więcej przeczytasz TUTAJ.

07:30 Serena Williams nie radzi sobie w izolacji

Słynna tenisistka przebywa w samoizolacji w związku z koronawirusem. Jak sama przyznała, stała się drażliwa i nerwowa, bywa nieprzyjemna nawet wobec własnej 2-letniej córeczki Olimpii.

07:15 Koronawirus w Polsce. Ile przypadków?

Na tę chwilę potwierdzono koronawirusa u 536 pacjentów w Polsce. Pięć osób nie żyje.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje o pandemii:

Koronawirus Raport

Jesteś w kwarantannie i nie możesz wychodzić z domu? Rób zakupy przez internet, korzystając m.in. z okazji na stronie x kom kod rabatowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE