Koronawirus w Polsce. W Białymstoku kolejny szpital wprowadził zakaz odwiedzin

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Koronawirus w Polsce. W Białymstoku kolejny szpital wprowadził zakaz odwiedzin

Koronawirus w Polsce. W Białymstoku kolejny szpital wprowadził zakaz odwiedzin

2020-03-05 11:24

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów. - W związku ze wzmożoną liczbą zachorowań na grypę wprowadza się całkowity zakaz odwiedzin pacjentów - czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez UDSK. Przy dziecku mogą przebywać jedynie rodzice lub opiekunowie prawni dziecka.

Osiem szpitali w woj. podlaskim znajduje się w stanie podwyższonej gotowości. W Białymstoku to Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku i Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny. W obu obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów. Tak samo jest w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku.  Ograniczenia, jeśli chodzi o odwiedziny pacjentów, obowiązują także w Białostockim Centrum Onkologii i szpitalu MSWiA.

Czytaj też: Selekcja w szpitalu w Białymstoku. "Słucham pana?", "Jak to mnie pani słucha?" [AUDIO, ZDJĘCIA]

Takie zakazy obowiązują również w szpitalach w Suwałkach i w Łomży, gdzie hospitalizowana jest pacjentka, która wróciła z Belgii.

W woj. podlaskim ponad 100 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Trzy osoby są hospitalizowane. Jak informuje portal e-szczuczyn.pl, na oddziale zakaźnym szpitala w Grajewie przebywają dwie osoby u których podejrzewa się koronawirusa. To małżeństwo ze Szczuczyna. Jak podaje portal, podróżowały one autobusem razem z mężczyzną, u którego stwierdzono koronawirusa.

Koronawirus. Dzieci uczą jak myć ręce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE