Koronawirus. Zakażony lekarz z Podlasia w ciężkim stanie! Respirator nie wystarczył

2020-08-05 22:30 Paweł Tabędzki
Badają na COVID-19... z auta! [ZDJĘCIA]
Autor: Marcin Gadomski / SE

Jak podaje RMF FM, lekarz z województwa podlaskiego, który jeszcze niedawno ratował życie chorych na COVID-19, sam zaraził się koronawirusem. Hospitalizowany był w Białymstoku, jednak w ciężkim stanie przetransportowano go do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Trwa walka o jego życie w Centrum Terapii Pozaustrojowej.

Z doniesień RMF FM wynika, że zakażony koronawirusem lekarz poddawany jest specjalnej terapii. Jeszcze w Białymstoku wszczepiono mu ECMO. To aparat do pozaustrojowego podtrzymywania życia. Respirator okazał się w jego przypadku niewystarczający.

AKTUALIZACJA: Lekarz z Grajewa zakażony koronawirusem. Jego stan jest ciężki. Szpital apeluje o oddawanie krwi

Jak działa ECMO? To specjalna metoda utlenowania krwi oraz eliminacji z niej dwutlenku węgla. Stosuje się ją przy ostrej niewydolności oddechowej lub niewydolności serca, poprzez krążenie pozaustrojowe. Krew pacjenta jest więc wzbogacana w tlen poza organizmem. Płucom daje się w ten sposób szansę na regenerację.

Walczący z COVID-19 lekarz z Podlasia przebywa pod opieką warszawskich lekarzy. Jak podaje RMF FM, jego terapia z użyciem ECMO może potrwać od jednego do nawet trzech tygodni.

Jak uszyć maseczkę TUTORIAL

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.