Granica polsko-białoruska. Kryzys migracyjny

i

Autor: KWP Białystok

Kryzys na granicy. Polski żołnierz zaatakowany! Migranci forsowali granicę

2021-12-12 9:39

Kryzys na granicy z Białorusią nie ustaje. Grupy migrantów wciąż próbują forsować zabezpieczenia stawiane przez wojsko i Straż Graniczną. W niedzielę w okolicach Czeremchy doszło do kolejnej próby siłowego przekroczenia granicy. Polski żołnierz został zaatakowany i raniony kamieniem.

Straż Graniczna przekazuje nowe meldunki dotyczące kryzysu na granicy z Białorusią. W niedzielę doszło do kolejnej próby siłowego przekroczenia granicy – tym razem w okolicach Czeremchy (woj. podlaskie). Ranny jest żołnierz Wojska Polskiego, który został zaatakowany – ktoś rzucił w niego kamieniem, został trafiony w twarz – informuje Polska Agencja Prasowa.

Dzisiaj na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze grupa 55 agresywnych osób forsowała granicę – przekazała SG na Twitterze w niedzielny poranek. W trakcie ataku ranny został żołnierz. – Jeden żołnierz Wojska Polskiego został trafiony kamieniem w twarz, na miejscu udzielono mu pomocy przedmedycznej – przekazali przedstawiciele SG.

Horror nad basenem. Nie żyje małżeństwo medyków z Białegostoku, śledztwo umorzone

Straż Graniczna poinformowała też, że w sobotę zanotowano 52 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Od początku roku takich incydentów było już niemal 40 tys., z czego najwięcej w październiku. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys. – wynika z danych pograniczników.

– Skoordynowane działania służb mundurowych, w tym Wojska Polskiego na polsko-białoruskiej granicy zapewniają bezpieczeństwo nie tylko Polsce, ale również pozostałym państwom Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego – przypomina MON w niedzielnym komunikacie na Twitterze, w którym opublikowano także zdjęcia działań podejmowanych na granicy.

Sonda
Czy sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niepokojąca?