Kryzys na granicy. Przerażające nagranie! Słychać strzał, a potem rozpaczliwe krzyki [WIDEO]

i

Autor: MON Kryzys na granicy. Przerażające nagranie! Słychać strzał, a potem rozpaczliwe krzyki [WIDEO]

Kryzys na granicy. Słychać strzał, a potem rozpaczliwe krzyki. Przerażające nagranie! [WIDEO]

2021-11-10 9:02

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało przerażające nagranie, na którym widać funkcjonariuszy białoruskich służb, którzy stoją przed niewielką grupą migrantów. Jeden z nich nagle przeładowuje broń i strzela (najprawdopodobnie ślepą amunicją). Huk roznosi się po lesie. Słychać rozpaczliwy krzyk kobiet i płacz dzieci.

Służby białoruskie zastraszają migrantów oddając strzały w ich obecności - napisał na Twitterze MON. Jest też drugie nagranie. - Uchwyciliśmy także akty przemocy ze strony Białorusinów - poinformował MON. Polscy żołnierze, których słychać na filmiku nie angażują się w sytuację. Mówią: "Mamy odejść", "Ślepe". O tym, że białoruskie służby nadzorują i kontrolują przepływ migrantów w pobliżu granicy z Polską wiadomo od dawna. Obozowisko migrantów niedaleko Kuźnicy również znajduje się pod kontrolą Białorusinów. - To nie była spokojna noc na granicy - powiedział w Polskim Radiu Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak - Było wiele prób przełamania polskiej granicy. Wszyscy, którzy się przedarli zostali zatrzymani - dodaje.

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo: Kryzys na granicy. Przerażające sceny tuż przy granicy. Dramatyczne nagranie [RELACJA NA ŻYWO]

Kryzys na granicy. Słychać strzał, a potem rozpaczliwe krzyki
Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?