Poseł Truskolaski ma wątpliwości, czy Duszkiewicz został słusznie zatrudniony

i

Autor: pixabay.com/pompi/CC0 Poseł Truskolaski ma wątpliwości, czy Duszkiewicz został słusznie zatrudniony

Ks. Tomasz Duszkiewicz dostał posadę w RDLP w Białymstoku. Poseł Truskolaski składa interpelację

2017-03-12 10:10

Krzysztof​ Truskolaski, podlaski poseł z Nowoczesnej wystosował interpelację do ministra środowiska, Jana Szyszki. Zapytanie dotyczy tego, czy ks. Tomasz Duszkiewicz został słusznie zatrudniony w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.    

W  swojej interpelacji poseł Truskolaski zauważa, że ksiądz Duszkiewicz mieszka w Węgrowie w województwie mazowieckim oddalonym o ok. 130 km od Białegostoku i najprawdopodobniej nie ma odpowiedniego wykształcenia by wykonywać powierzone mu obowiązki. Truskolaski chce by minister odpowiedział na pytania, wśród których pojawiają się kwestie zakresu pracy i wynagrodzenia księdza.

Domaga się m.in. przedstawienia zasadności zatrudnienia duchownego. oraz chce wiedzieć, czy podobne praktyki będą miały miejsce także w innych oddziałach Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych.

Ksiądz Tomasz Duszkiewicz jest osobą znaną wśród leśników i myśliwych. Sam bowiem jest myśliwym. Dwa lata temu zasłynął w programie TVN, gdzie powiedział, że zabijanie zwierząt nie kłóci się z nauką Kościoła, gdyż "człowiek jest w hierarchii stworzenia najważniejszy, on jest na szczycie piramidy stworzenia".

Duszkiewicz został zatrudniony na stanowisku do spraw współpracy z otoczeniem regionalnym. Sprawuje funkcję doradcy do spraw edukacji społecznej. Do jego obowiązków należy dbanie o wizerunek i markę Lasów Państwowych, a także opracowywanie i pomaganie w tworzeniu materiałów promocyjnych.

Na co dzień ksiądz pracuje w parafii w Węgrowie. Nie musi jednak pojawiać się w pracy, ponieważ  prawdopodobnie zatrudniony jest w systemie telepracy.

>>> Uwaga! W Geniuszach w Podlaskiem wykoleił się pociąg. Wprowadzona została komunikacja zastępcza [WIDEO]