Ksiądz ostrzega przed Harrym Potterem

i

Autor: Shutterstock; TikTok / Ks. Piotr Jarosiewicz Ks. Piotr Jarosiewicz ostrzega przed Harrym Potterem

Harry Potter na egzorcyzmach

Ksiądz ostrzega przed czytaniem Harry'ego Pottera. Internauta: "To co z Dziadami?"

2022-11-14 10:06

Ks. Piotr Jarosiewicz to duszpasterz młodzieży diecezji drohiczyńskiej. Kapłan dociera do młodych ludzi za pomocą TikToka, gdzie obserwuje go ponad 240 tys. osób. Kilka dni temu ksiądz zamieścił filmik, w którym przestrzega młodych ludzi przed książkami z serii Harry Potter. Duchowny opiera swoją opinię na tym, co znalazł w książce autorstwa księdza egzorcysty Michała Olszewskiego pt. "Egzorcyzm. Posługa miłości".

Ks. Jarosiewicz przeczytał następujący fragment książki egzorcysty: "Nam się wydaje, że rzeczywistość duchowa to jakieś bajki. Mamy trudności z uwierzeniem w skutki czarów. Dzięki uwielbianej przez dzieci postaci Harry’ego Pottera traktujemy czary jako zabawę, jako raczej coś pozytywnego, niestety są to tylko pozory. Wejście w przygodę z Harrym Potterem w wielu przypadkach kończy się opętaniem. Kiedyś podczas egzorcyzmów wyganiałem duchy Harry’ego Pottera. Zapytałem, dlaczego weszłyście do serca tej osoby. Bo ta osoba oglądała i fascynowała się Harrym Potterem, odpowiedziały. Powiedziały jeszcze: Jesteśmy duchami noszącymi insygnia śmierci, duchami Harry’ego Pottera. Byłem zszokowany".

"Do niczego nie zmuszam"

Popularny Tiktoker podkreślił później, że nie chce nikogo straszyć, bo jak sam przyznał sam do tej pory nie wierzył, że czytanie Harry'ego Pottera może nieść ze sobą negatywne skutki. - Dzisiaj im więcej czytam egzorcystów [...] tym bardziej, tak jak Biblia mówi, dzielę się tym, pokazując. Każdy z nas zrobi, jak uważa, więc do niczego nie zmuszam. Po prostu dzielę się tym, co wyczytałem, na takiej zasadzie troski - powiedział na zakończenie ksiądz Jarosiewicz.

Pod filmem pojawiło się prawie 1800 komentarzy. "Duchy Pottera? Przecież to postać fikcyjna, skąd duchy skoro Potter nie umarł, bo nie istniał", "I właśnie dlatego przestałem chodzić do kościoła" - podsumowali internauci. "Jak Harry Potter jest niebezpieczny to co z Dziadami?" - napisał ktoś inny.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2