Ksiądz Paweł Murziński z zakazem spowiadania, głoszenia Słowa Bożego i publikowania wypowiedzi [WIDEO]

i

Autor: YouTube Ksiądz Paweł Murziński z zakazem spowiadania, głoszenia Słowa Bożego i publikowania wypowiedzi [WIDEO]

Ksiądz Paweł Murziński z zakazem spowiadania, głoszenia Słowa Bożego i publikowania wypowiedzi [WIDEO]

2020-10-02 13:08

Ksiądz Paweł Murziński ma zakaz głoszenia Słowa Bożego i spowiadania wiernych. Wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku, otrzymał również zakaz publikowania kazań, konferencji, artykułów i jakichkolwiek wypowiedzi w prasie, internecie i innych środkach masowego przekazu.

Jak głosi komunikat Kurii Metropolitalnej, 47-letni duchowny nie może też wykonywać innych "funkcji wynikających z przyjętych święceń, poza odprawianiem Mszy św. w koncelebrze w parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku (bez prawa przewodniczenia)".

Kuria Metropolitalna Białostocka nie podaje informacji, dlaczego podjęła taką decyzję.

Konferencje ks. dr teol. Pawła Murzińskiego są bardzo popularne na YouTube. Nagrania z jego udziałem mają po kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. Dla niektórych jego wypowiedzi mogą być kontrowersyjne. Portal Deon.pl przytacza słowa duchownego o koronawirusie, który jego zdaniem może być próbą wprowadzenia na świecie "szatańskiego nowego porządku".

Jak podaje Polsat News, duchowny w jednym z wywiadów krytycznie odnosił się do przyjmowania komunii świętej na dłoń: "Kościół może zezwolić na przyjmowanie komunii na rękę, ale nie oznacza to, że niebo na to zezwala".

Czytaj też: Białystok: Godziny Mszy Świętych w kościołach [ADRESY, PARAFIE]

Kilka lat temu kapłan Archidiecezji Białostockiej krytycznie wypowiedział się o kobietach noszących spodnie. Cytując Stary Testament powiedział, że kobiety noszące spodnie "są obrzydliwością w oczach Pana".

Ksiądz testował zjeżdżalnię na placu zabaw