Kuźnica. Włamali się do kościoła. Łup ukryli w mieszkaniu w Białymstoku oraz w BMW

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Kuźnica. Włamali się do kościoła. Łup ukryli w mieszkaniu w Białymstoku oraz w BMW

Kuźnica. Włamali się do kościoła. Łup ukryli w mieszkaniu w Białymstoku oraz w BMW

2020-12-21 13:12

Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież z włamaniem do kościoła. Jeden z mężczyzn wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli drogowej jeszcze przed zgłoszeniem przestępstwa. Drugi z nich został zatrzymany tego samego dnia w białostockim mieszkaniu. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek w nocy policjanci z Sokółki zatrzymali do kontroli drogowej BMW. Okazało się, że 20-letni pasażer był poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za włamania. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

- W międzyczasie sokólski dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do kościoła w gminie Kuźnica - informuje oficer prasowy policji. - Łupem złodziei padł tablet, pilot elektroniczny, wota i dewocjonalia. Właściciel oszacował straty na łączną kwotę blisko 850 złotych.

Czytaj też: Czterech na jednego. Bez powodu zaatakowali 34-latka idącego ulicą. Groza na Nowym Mieście w Białymstoku

Pracujący nad sprawą śledczy szybko powiązali fakty i ustalili podejrzanych o kradzież z włamaniem.

Okazało się, że oprócz zatrzymanego 20-latka, kierowca kontrolowanego BMW także może mieć związek z tym przestępstwem. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 25-latka w jego mieszkaniu w Białymstoku.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

- Tam też znaleźli część skradzionych przedmiotów, natomiast pozostałe fanty mundurowi ujawnili w BMW - informuje oficer prasowy.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z Kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Białystok. Złodzieje rowerów zatrzymani, skradzione rowery odzyskane