Leśna bimbrownia zlikwidowana. 700 litrów alkoholu przejęła KAS

i

Autor: Podlaska KAS Leśna bimbrownia zlikwidowana. 700 litrów alkoholu przejęła KAS

Rudnica. Leśna bimbrownia zlikwidowana. 700 litrów alkoholu przejęła KAS

2021-08-12 9:38

W lesie w okolicach wsi Rudnica (powiat białostocki) działała bimbrownia, w której nielegalnie był produkowany alkohol. Funkcjonariusze KAS zabezpieczono blisko 700 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparaturę służącą do jego produkcji. Na terenie bimbrowni znajdował się nawet podziemny zbiornik magazynowy.

W lesie w okolicach wsi Rudnica funkcjonariusze KAS zlokalizowali bimbrownię, w której produkowany jest nielegalny alkohol na dużą skalę. Mundurowi wkroczyli na teren zamaskowanej bimbrowni kompletnie zaskakując nadzorującego produkcję 40-letniego mężczyznę, mieszkańca Białegostoku. Funkcjonariusze KAS znaleźli m.in. kadzie na zacier, trzy piece, kotły i chłodnice wykorzystywane w produkcji bimbru oraz 150 litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy około 55 procent. W trakcie przeszukania terenu bimbrowni funkcjonariusze odkryli również podziemny zbiornik magazynowy w którym znajdowało się kolejne niemal 550 litrów bimbru. Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Majątek Gienka i Andrzeja z Plutycz. Hektary, zwierzęta, dom

Leśna bimbrownia zlikwidowana. 700 litrów alkoholu przejęła KAS

- Mundurowi zarekwirowali nielegalny alkohol oraz zabezpieczyli aparaturę do jego produkcji - poinformował st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS. - Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku - dodaje Czarnecki.