Łomża: 13-miesięczny chłopiec porażony prądem. Wziął do ust ładowarkę elektryczną

i

Autor: Pixabay Łomża: 13-miesięczny chłopiec porażony prądem. Wziął do ust ładowarkę elektryczną

Łomża: 13-miesięczny chłopiec porażony prądem. Wziął do ust ładowarkę elektryczną

2021-12-14 11:34

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w jednym z mieszkań przy ul. Prusa w Łomży (woj. podlaskie). 13-miesięczny chłopiec został porażony prądem. Dziecko obecnie przebywa w szpitalu. Jest w śpiączce farmakologicznej.

Dramat rozegrał się w minioną niedzielę w jednym z mieszkań na ul. Prusa w Łomży. Służby otrzymały informację o dziecku porażonym prądem. Na miejscu niemal jednocześnie pojawili się strażacy i ratownicy medyczni. - Strażacy u nieprzytomnego dziecka stwierdzili brak tętna i brak oddechu i natychmiast jako pierwsi rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, a chwilę później do udzielania pomocy w zakresie ratownictwa medycznego przyłączyli się ratownicy z ZRM - informuje st. bryg. Grzegorz Wilczyński z KM PSP w Łomży. Czynności ratownicze na miejscu zdarzenia trwały około 30 minut. Po przywróceniu tętna i oddechu, dziecko zostało przetransportowane do SOR.

Czytaj też: Tragedia w I LO w Białymstoku. Kamil nie żyje. Wyniki sekcji zwłok [NOWE FAKTY]

Policja poinformowała, że 13-miesięczny chłopiec został porażony prądem, bo prawdopodobniej wziął do ust ładowarkę elektryczną. Dziecko było pod opieką matki. Jak przekazała nam podkomisarz Justyna Janowska z KMP w Łomży, kobieta była trzeźwa. - Prowadzimy czynności wyjaśniające pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - powiedziała oficer prasowa. Jak podał TVN 24, dziecko jest w śpiączce farmakologicznej - w stanie zagrażającym życiu. 

Czytaj też: Mężczyzna ciągnięty po jezdni przez kilkaset metrów. Potworny wypadek w Łomży! [NOWE FAKTY]

Niemowlę uratowane z pożaru