Łomża wybiera nowe logo. Które jest najładniejsze?

i

Autor: UM Łomża Łomża wybiera nowe logo. Które jest najładniejsze?

Łomża wybiera nowe logo. Które jest najładniejsze?

2019-04-12 10:35

Internetowe głosowanie trwa do 19 kwietnia. Wybrać można jedną z trzech nowych propozycji.

Trzy największe miasta w woj. podlaskim, czyli Białystok, Suwałki i Łomża mają swojego unikalne loga, które pomagają w promocji miejscowości w Polsce i na świecie. Logo stolicy Podlasia ma hasło "Wschodzący Białystok" otoczone z prawej strony żółto-czerwonymi promieniami słońca. Suwałki to z kolei hasło: "Pogodne Suwałki" i grafika przedstawiająca białego uśmiechniętego misia. Natomiast Łomża, która w swoim logo od 15 lat ma jelenia, proponuje mieszkańcom zmianę.

Czytaj także: Lotto wyniki. Kumulacja rozbita! Łomża ma pierwszego milionera

- Przez ostatnie lata nie tylko ewaluował charakter usług jakie świadczy Urząd Miejski w Łomży, ale zmieniło się także postrzeganie samego miasta, jego rozpoznawalność oraz charakter - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Czytaj także: Tadeusz Grabowski z Wizny ma 98 lat. Pisze wiersze i śpiewa! [WIDEO]

Miasto tłumaczy, że wraz ze zmieniającymi się trendami przyszedł czas na zmianę znaku, który w licznych publikacjach, na plakatach i folderach reprezentuje Łomżę.

- Miasto zmienia się, stąd też zachodzi potrzeba unowocześnienia wizerunku - czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta. -  Nowe logo właśnie te dynamiczne modyfikacje ma przekazać. Powinno skutecznie oraz długofalowo komunikować wartości marki Zasmakuj w Łomży, zaś nowy system identyfikacji wizualnej pokazać osobowość miasta i przekazać ją wszystkim odbiorcom.

Trzy propozycje nowego logo przygotowało Studio Graficzne AM ze Szczecina, które jest między innymi twórcą znaku Powiatu Łomżyńskiego. Głosować można pod tym adresem: Wybierz nowe logo Łomży. Głosowanie trwa do trwa do 19 kwietnia 2019 r. do godziny 23:59.

Polecamy również:

Jagiellonia Białystok zagra na Stadionie Narodowym. Kibice organizują wielki wyjazd do Warszawy

Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby. Zarobki: 3250 złotych na rękę

Gwałt na ul. Wyszyńskiego. Sąd skazał sprawcę na 8 lat więzienia

Rowery elektryczne w systemie BiKeR? Taki pomysł ma radny Henryk Dębowski

Zobacz wideo: Wizna. 98-latek z Podlasia robi karierę na estradzie!