Pożar domu jednorodzinnego. Z ogniem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej

i

Autor: KP PSP Sokółka Pożar domu jednorodzinnego. Z ogniem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej

Pożar domu jednorodzinnego. Z ogniem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej

2019-02-06 12:17

Na szczęście w tym groźnie wyglądającym pożarze nikt nie ucierpiał.

Do tego pożaru doszło 5 stycznia o godz. 21. Palił się budynek mieszkalny w miejscowości Łubianka w powiecie sokólskim. Budynek spłonął doszczętnie. Wstępnie straty oszacowano na 200 tys. złotych.

Czytaj także: Święta Woda. Tragiczny wypadek na DK 19. Zderzenie busa, TIR-a i audi. Kierowca busa nie żyje [ZDJĘCIA]

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest parter i poddasze budynku – płomienie wydostawały się przez otwory okienne - informuje st. kpt. Piotr Pawłowski ze straży pożarnej w Sokółce. - Działania zastępów w pierwszej fazie działań polegały na podaniu 2 prądów wody w natarciu przez otwory okienne. Po dojechaniu kolejnych zastępów wprowadzono kolejne dwa prądy wody w natarciu oraz jeden w obronie sąsiedniego budynku gospodarczego. Po stłumieniu ognia przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe oraz dogaszono zarzewia ognia.

Czytaj także: Białystok. Białorusini pobili w centrum miasta 46-letniego mężczyznę, który stanął w obronie żony i jej koleżanek

Na szczęście w tym pożarze nikt nie ucierpiał. Mężczyzna, który mieszkał w domu, zdołał opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

W działaniach udział brały 4 zastępy KP PSP w Sokółce, 2 zastępy OSP Janów, 2 zastępu OSP Korycin, 1 zastęp OSP Ostra Góra oraz 1 zastęp OSP Przystawka.