Łyski. Wypadek autobusu pod Białymstokiem. 9 osób rannych. Do szpitala trafiło 3 dzieci [ZDJĘCIA]

2019-02-12 8:58

Do wypadku doszło na oblodzonym łuku drogi. Najpierw z drogi wypadł mercedes. 15 minut później to samo spotkało autobus białostockiej komunikacji miejskiej. W sumie aż 9 osób zostało przewiezionych do szpitala.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek około godziny 7:22 na drodze serwisowej w miejscowości Łyski (w kierunku Choroszczy).

Zobacz zdjęcia Łyski. Wypadek autobusu pod Białymstokiem. 9 osób rannych. Do szpitala trafiła 3 dzieci [ZDJĘCIA]

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że najpierw osobowy mercedes na łuku drogi wpadł w poślizg i wjechał do rowu. W tym zdarzeniu ranna została pasażerka mercedesa. Po około 15 minutach, w tym samym miejscu, w poślizg wpadł autobus BKM linii 103 jadący z Choroszczy do Białegostoku.

Czytaj także: Wypadek na ul. Piasta. Mercedes uderzył w tył mini coopera. 25-latek w szpitalu. Policja szuka kierowcy mercedesa

Autobus zjechał do rowu i uderzył w znajdującego się tam mercedesa. Autobus pchał osobówkę przez około 40 metrów. Pierwsze informacje mówiły, że 7 osób z autobusu zostało zabranych do szpitala. Najnowsze dane mówią już o ośmiu osobach.

Ostatecznie w całym zdarzeniu rannych zostało więc dziewięć osób. Wśród poszkodowanych jest troje dzieci. Cześć z pasażerów, którym nic się nie stało, oddaliło się z miejsca wypadku.

Droga serwisowa przez kilka godzin była zablokowana.

ZOBACZ WIDEO: Zderzenie kolumny służby Ochrony Państwa dwoje dzieci jest rannych!