Matury zagrożone - nauczyciele chcą strajkować [AUDIO]

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Matury zagrożone - nauczyciele chcą strajkować [AUDIO]

Matury zagrożone - nauczyciele chcą strajkować [AUDIO]

2019-02-14 19:00

Właśnie na okres matur zaplanowano ogólnopolski strajk nauczycieli, którzy są niezadowoleni z zarobków i kolejnych nietrafionych reform. 

Radni Koalicji Obywatelskiej z Białegostoku apelują do rządu by zajął się problemami nauczycieli. Na Podlasiu nastroje wśród nauczycieli wskazują na duże niezadowolenie, ale nie ma dużej determinacji by rozpoczynać strajk.

Zobacz także: Zenek Martyniuk został dziadkiem. Daniel Martyniuk pokazał córkę. Wiadomo, jak będzie miała na imię [ZDJĘCIA]

Pedagodzy mają nadzieję, że do okresu matur problem uda się rozwiązać i rząd znajdzie pieniądze. Związki zawodowe chcą podwyżek na poziomie tysiąca złotych miesięcznie dla każdego nauczyciela i mają być to pieniądze zapewnione przez ministra, a nie przez samorządy.

Czytaj także: Młodzież Wszechpolska chce delegalizacji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej [AUDIO]

- Chciałbym zauważyć, że nauczyciele chcą zacząć strajk w trakcie egzaminów maturalnych - mówi Krzysztof Truskolaski, poseł Platformy Obywatelskiej. - Mam nadzieję, że pan premier zapewni nas, że egzaminy maturalne w białostockich, podlaskich i polskich szkołach odbędą się bez żadnych przeszkód, bo na razie nie mamy takich zapewnień ze strony pani minister i pana premiera.

Całą konferencję posłuchacie tutaj:

Mówią wiceprzewodnicząca rady miasta Białegostoku Katarzyna Kisielewska-Martyniuk i przewodnicząca Komisji Edukacji i Wychowania Joanna Misiuk i poseł Krzysztof Truskolaski

ZOBACZ WIDEO: Przemysław Sarosiek pokazuje nagranie, jak były dyrektor WORD Białystok wjeżdża w bramę ośrodka