Miasto wyremontuje osiedlowe drogi

i

Autor: pixabay.com/Grzegorz-Skibka/CC0 Miasto wyremontuje osiedlowe drogi

Miliony na remonty ulic w Białymstoku. Miasto ogłosiło kolejne przetargi

2017-02-23 10:43

Niemal 47 milionów złotych będzie kosztować modernizacja osiedlowych dróg. Prace będą prowadzone przez dwa lata, w sumie na 48 ulicach.

Nowe uliczki powstaną miedzy innymi na osiedlach Przydworcowe, Jaroszówka, Dojlidy Górne, Wysoki Stoczek i Skorupy. 

- Planowane do realizacji inwestycje to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców. Przebudowy dróg poprawią ich jakość i ułatwią poruszanie się kierowcom i rowerzystom - powiedział Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

>>> Zielone światło dla rozbiórki dworca PKS w Białymstoku

Długość przebudowanych ulic przekroczy 16 kilometrów. Z kolei w planach na 2018 rok jest 37 przedsięwzięć o długości 10,3 km za 26,1 mln zł. Kolejne przedsięwzięcia będą realizowane w 2019 roku - będzie to co najmniej 15 przedsięwzięć o szacunkowej wartości ponad 33 mln zł i długości 8,5 km. W sumie wydatki na remont i budowę ulic osiedlowych w latach 2014–2019 przekroczą 120 mln zł.

Planowane do realizacji drogi osiedlowe

i

Autor: bialystok.pl Planowane do realizacji drogi osiedlowe

Inwestycje są konsultowane z mieszkańcami podczas specjalnych spotkań. Na wielu białostockich ulicach zostaną wybudowane równorzędne, wyniesione skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych. Według magistratu - wpłynie to na uspokojenie ruchu, a tym samym bezpieczeństwo.

ZOBACZCIE najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO