Zapora na granicy z Białorusią. Bariera fizyczna jest już gotowa

i

Autor: gov.pl Zapora na granicy z Białorusią. Bariera fizyczna jest już gotowa

Młodzi mężczyźni próbowali dostać się do Polski. Straż Graniczna odkryła podkopy

2022-07-07 9:38

24 cudzoziemców próbowało minionej doby nielegalnie przedostać się do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w czwartek rano Straż Graniczna. SG poinformowała też, że w dwóch miejscach pod zaporą zrobiono podkopy.

Na Twitterze Straż Graniczna poinformowała, że wśród zatrzymanych w środę cudzoziemców byli obywatele m.in. Somalii, Gwinei, Gambii i Turcji. - To młodzi mężczyźni, którzy na Białoruś dostali się z Rosji - napisała SG. Nie podano, gdzie doszło do zatrzymania. Straż Graniczna odkryła też dwa podkopy na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Lipsku i Dubiczach Cerkiewnych. Cudzoziemców zatrzymano. Granicę z Białorusią zabezpiecza licząca 187 km długości zapora. To ogrodzenie ze stalowych przęseł, które ma pięć metrów wysokości i jest zwieńczone concertiną, czyli zwojami drutu ostrzowego. Do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.

Czytaj też: Noc w stodole Andrzeja z Plutycz. Jarek: "Jak ktoś rowerem będzie jechał". Rolnik z Podlasia wziął się za sprzątanie

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?