Mobile Photo Trip w Białymstoku

i

Autor: Instagram Mobile Photo Trip w Białymstoku

Mobile Photo Trip: Zobacz jak wygląda Białystok w obiektywie telefonu komórkowego!

2017-02-08 9:55

Przemierzają Polskę, by zrobić zdjęcie i zamieścić je w internecie. Nie są zawodowcami, nie mają nawet profesjonalnego sprzętu. Mają za to telefony komórkowe, którymi fotografują otaczającą ich rzeczywistość. W sobotę do Białegostoku przyjechała grupa ponad trzydziestu miłośników fotografii - Mobile Photo Trip Team.      

W ramach Nozbe Mobile Photo Trip, co miesiąc grupa niemal czterdziestu fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (zazwyczaj jest to lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas zwiedzania ludzie robią zdjęcia prezentujące życie miasta, jego mieszkańców, architekturę i lokalny koloryt. Wszystkie zrobione są telefonem komórkowym. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca. Mobilni fotograficy byli już m.in. w Toruniu, Płocku, Katowicach czy w Warszawie.

Zobaczcie też: Białystok: Gdzie zjeść w nocy? [PRZEGLĄD]


W Białymstoku, mobile trip rozpoczął się na dworcu PKP. Później uczestnicy odwiedzili między innymi Pałac Branickich, Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz Operę i Filharmonię Podlaską. Miłośnicy zdjęć zrobionych telefonem komórkowym sfotografowali również kilka białostockich murali, w tym jeden z najsłynniejszych -  "Dziewczynka z konewką". 

Sprawdź zdjęcia z wydarzenia:

Looking for something Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Selim Özgün (@selimozgun)