Mońki. Zabrał nie swój rower, wpadł na gorącym uczynku... przez pomyłkę [FOTO]

2020-06-30 12:52 TEM
Mońki. 23-latek ukradł niezabezpieczony rower
Autor: Policja Mońki

O prawdziwości porzekadła „okazja czyni złodzieja” przekonał się mieszkaniec Moniek (woj. podlaskie), który zostawił swój rower bez żadnego zabezpieczenia na chodniku pod Urzędem Miejskim. Z nadarzającej się okazji skwapliwie skorzystał 23-letni mieszkaniec Ełku (woj. warmińsko-mazurskie), który zabrał jednoślad i jeździł nim po okolicy jak swoim.

Jeżdżącego rowerem złodziejaszka zauważyła starsza pani i powiadomiła policjantów o kradzieży, będąc przekonaną, że obcy człowiek zabrał z posesji jednoślad należący do jej wnuka. Pomyliła się, bo wnuk wkrótce przyjechał własnym rowerem do domu i okazało się, że jednoślady są tylko do siebie podobne. Przeczytaj także: Białystok: Brawurowa akcja policjanta! Zatrzymał złodzieja w drodze na służbę

Policjanci mimo wszystko postanowili sprawdzić rowerzystę opisanego przez kobietę i niebawem wypatrzyli go na jednej z monieckich ulic. Okazało się, że faktycznie jeździ rowerem, który kilka chwil wcześnie zabrał spod Urzędu Miejskiego.

Mońki. 23-latek ukradł niezabezpieczony rower
Autor: Policja Mońki

Prawowity właściciel odzyskał rower, nim zorientował się, że go stracił, a 23-letni złodziej z Ełku został ukarany mandatem. Przy okazji wyszło na jaw, że to nie pierwsza kradzież w jego życiu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Zuchwała kradzież nowoczesnych rowerów. Wszystko nagrały kamery

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.