Mowa nienawiści

i

Autor: Pixabay Mowa nienawiści

Mowa nienawiści w Białymstoku. Skandaliczny wpis 16-latka. Namierzyła go policja

2019-01-16 12:06

Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z przestępstwami związanymi z mową nienawiści. Obaj już usłyszeli zarzuty. 38-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem natomiast nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z przestępstwami związanymi z "mową nienawiści".

Zatrzymania te były wynikiem pracy kryminalnych z KWP zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości. Policjanci znaleźli na serwisach społecznościowych znaleźli niezgodne z prawem treści.

Czytaj także: Paweł Adamowicz nie żyje. W Białymstoku na budynkach samorządowych flagi będą opuszczone do połowy masztu

- 16-latek na jednym z serwisów zamieścił wpis nawołujący do popełnienia zabójstwa prezydentów, a 38-latek w swoich wpisach stosował groźbę bezprawną wobec grupy osób z powodu jej przynależności wyznaniowej, publicznie nawoływał do popełnienia zabójstwa oraz publicznie znieważył godło państwowe i polską flagę państwową - informuje oficer prasowy policji.

Policjanci zwalczający cyberprzestępczość ustalili adresy zamieszkania osób, które dokonały wpisów. Obaj już usłyszeli zarzuty. 38-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem natomiast nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

Czytaj także: Białostoczanie oddali hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska. Była Msza Święta i Światełko Pamięci [ZDJĘCIA]