Można już kręcić. Na białostockie ulice wróciły BiKeR-y [WIDEO]

2020-06-30 17:40 Paweł Jakubowski
Biker
Autor: Paweł Jakubowski

Ze sporym opóźnieniem, spowodowanym prze pandemię, do Białegostoku wróciły rowery miejskie. Jest ich dokładnie 574. System ma kilka nowości, jak np. brak konieczności odstawiania pojazdu do stacji.

To już siódmy sezon roweru aglomeracyjnego w mieście. System BiKeR składa się z 58 stacji, w tym większość, bo 54 stacje w Białymstoku i po dwie- w Choroszczy i Kleosinie.

Od tego sezonu na stacjach BiKeR nie ma urządzeń dokujących, do których wsuwa się rower. Zamknięcie roweru przy zwrocie nastąpi przy pomocy "blokady O-lock", która jest na tylnym kole i w czasie jazdy pozostaje otwarta. Po zakończeniu jazdy wystarczy zablokować zamek O-Lock. Rower zwróci się automatycznie po zamknięciu blokady.

Dzięki tej zmianie można pozostawiać rowery w dowolnym miejscu, niekoniecznie na stacji, ale naliczana jest wtedy dodatkowa opłata w wysokości 10 zł. Co ciekawe, jeżeli wypożyczymy rower pozostawiony poza stacją, a zwrócimy go na stacji, za taką operację Nextbike doładuje nasze konto dodatkowymi 2 zł na przejazdy.

Szczegóły na stronie bikerbialystok.pl.

Wystartował system rowerowy BiKeR

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wszystkie dotychczas zarejestrowane w systemie BiKeR konta zachowują ważność w nowym sezonie. Nowi użytkownicy, aby móc korzystać z miejskich rowerów, powinni zarejestrować się w systemie za pomocą aplikacji mobilnej Nextbike lub na stronie bikerbialystok.pl oraz wpłać minimum 20 zł (10 zł bezzwrotna opłata inicjalna + 10 zł do wykorzystania na przejazdy). Jeśli rejestracji dokonało się w systemie wcześniej wystarczy dopłacić do konta 10 zł.

Użytkownicy nie płacą za pierwsze 25 minut wypożyczenia. Za nieprzekraczającą godzinę przejażdżkę zapłacimy 1 złoty. Za pełną drugą godzinę zapłacimy 3 złote, za każdą koleją 5 złotych.

Rozebrał się i wskoczył do kanału portowego. Interweniowała policja

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.