banknoty

i

Autor: Shutterstock banknoty

Stracił pieniądze

Myślał, że kupuje akcje Orlenu. Mężczyzna liczył na szybki i łatwy zysk

2022-11-14 7:38

Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego chciał zarobić, inwestując w akcje polskiego koncernu paliwowo-energetycznego. Zaufał kobiecie, która do niego zadzwonić. Zamiast zyskać, stracił blisko 1000 złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami.

Do policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany na blisko tysiąc złotych. 62-latek powiedział, że zadzwoniła do niego kobieta podająca się za "przedstawicielkę Orlenu". - Dzwoniąca zaproponowała mężczyźnie zakup akcji koncernu paliwowo-energetycznego. Zaoferowała również pomoc "prywatnego menadżera", który osobiście zajmie się przelewami zysków ze wspomnianej inwestycji. Dodała, że za pracę "konsultanta" należy jednak uiścić opłatę w wysokości 995 złotych - informuje oficer prasowy policji w Wysokiem Mazowieckiem. Kobieta przedyktowała mężczyźnie numer konta i dodała, że za chwilę otrzyma on link z numerem i hasłem do konta inwestycyjnego. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego podał kobiecie swoje dane, a następnie na wskazany przez nią rachunek przelał blisko tysiąc złotych.

Następnie z mieszkańcem powiatu wysokomazowieckiego skontaktował się rzekomy konsultant inwestycyjny. Kiedy mężczyzna zaczął omawiać zakup akcji 62-latek zorientował się, że ma do czynienia z oszustem. Zażądał zwrotu wpłaconej zaliczki, a następnie rozłączył się. Policjanci ostrzegają: nie daj się skusić wizją szybkiego zysku i nie podejmuj decyzji o inwestowaniu pieniędzy pod wpływem emocji.

Sonda
Oszustwo w internecie. Czy spotkałeś się z próbą wyłudzenia pieniędzy?
Zgłosiła na policję oszustwo, ale nadal wierzy, że pomaga przyjacielowi z internetu