Na Uniwersytecie w Białymstoku uruchomiono mobilny punkt szczepień

i

Autor: jch Na Uniwersytecie w Białymstoku uruchomiono mobilny punkt szczepień

Na Uniwersytecie w Białymstoku uruchomiono mobilny punkt szczepień

2022-02-11 11:35

Na Uniwersytecie w Białymstoku został uruchomiony mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Punkt działa w budynku przy Placu NZS w Białymstoku na czas zimowej sesji: w każdy czwartek i piątek lutego.

Z oferty szczepień może skorzystać każdy zainteresowany - informuje wydział filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) na swojej stronie internetowej. Punkt znajduje się na parterze budynku przy Placu NZS i działa w każdy czwartek i piątek sesji zimowej na UwB. Szczepienia prowadzone są w godzinach 10-12. - Aby skorzystać ze szczepienia w mobilnym punkcie należy posiadać skierowanie w systemie e-pacjent. Oferowane preparaty to Pfizer, Johnson&Johnson lub Moderna - podaje wydział i informuje też, że w punkcie pełnoletnie osoby mogą przyjąć dawkę przypominającą. Dodatkowo pracownicy UwB będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie.

Czytaj też: Podlaskie: Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2021 roku

Z danych podanych w czwartek na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia wynika, że w Podlaskiem dotąd wykonano blisko 1,5 mln szczepień, w pełni zaszczepionych jest ponad 550 tys. osób. Minionej doby w Podlaskiem wykryto 735 nowych zakażeń.

dr Paweł Grzesiowski: Piąta fala nie będzie ostatnią. Covid nigdy nie będzie grypą [Super Raport]
Sonda
Czy polski rząd w wystarczający sposób ogranicza skutki pandemii koronawirusa?