Nalot służb na mieszkanie w Białymstoku. Matka z synem handlowali papierosami

i

Autor: Podlaska KAS Nalot służb na mieszkanie w Białymstoku. Matka z synem handlowali papierosami

Nalot służb na mieszkanie w Białymstoku. Matka z synem handlowali papierosami

2021-01-08 15:56

Funkcjonariusze podlaskiej KAS wraz z białostockimi policjantami zabezpieczyli na osiedlu Dziesięciny ponad 3400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali 60-latkę i jej 40-letniego syna. Wprowadzenie na rynek nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 75 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

- Z ustaleń mundurowych wynikało, że 60-latka i jej 40-letni syn mogą zajmować się handlem papierosami bez polskich znaków akcyzy - informuje rzecznik prasowy podlaskiej KAS - Radosław Hancewicz. - Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w czwartek na osiedlu Dziesięciny, podczas wspólnej akcji funkcjonariuszy z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku i policjantów.

Czytaj też: Suwałki. Zdzisiek ma niezwykłe umiejętności, więc będzie pomagał policjantom [FOTO]

W wynajmowanym przez mężczyznę garażu znaleziono ponad 1100 paczek papierosów. Natomiast mieszkaniu zatrzymanej 60-latki znajdowało się kolejnych 2300 paczek papierosów różnych marek.

Wprowadzenie na rynek nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 75 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Policjanci z Poznania przechwytują podrobione papierosy