Narciarstwo biegowe w woj. podlaskim. Parki narodowe Biebrzański i Wigierski zapraszają na podlaskie szlaki

i

Autor: Pixabay Narciarstwo biegowe w woj. podlaskim. Parki narodowe Biebrzański i Wigierski zapraszają na podlaskie szlaki

Narciarstwo biegowe w woj. podlaskim. Parki narodowe Biebrzański i Wigierski zapraszają na podlaskie szlaki

2021-02-08 10:11

Do wypraw na podlaskie szlaki turystyczne przygotowane dla narciarzy biegowych zachęcają parki narodowe Biebrzański i Wigierski. Narciarstwu biegowemu sprzyja sporo śniegu, choć w regionie panują niskie temperatury. Parki publikują w ostatnich dniach w mediach społecznościowych mapy szlaków dla narciarzy biegowych i zachęcają do wypraw i obserwacji przyrody, publikując także zdjęcia z malowniczych tras.

Biebrzański Park Narodowy poinformował na Facebooku, że ślad dla narciarzy biegowych wytyczono już np. na około czterokilometrowych ścieżkach: "Wokół Fortu IV" czy "Brzeziny Kapickie", a także na trzykilometrowych ścieżkach: "Trzyrzeczki" i "Na skraju Czerwonego Bagna". Park podaje zainteresowanym szczegółowe lokalizacje ścieżek i tras. Apeluje jednocześnie do turystów poruszających się pieszo, by nie zadeptywali wytyczonych śladów dla narciarzy.

Wigierski Park Narodowy proponuje narciarzom biegowym ok. 16 km tras. Również publikuje ich szczegółowe mapy. Przypomina także, że aby skorzystać z tras narciarskich trzeba przedtem wykupić bilet wstępu do parku. Trasy dla narciarzy biegowych są też m.in. w Augustowie i w okolicy tego miasta.

Czytaj też: Gotowe życzenia na imieniny. Na SMS, Messenger, Facebook, Instagram, Twitter

Narty biegowe dla początkujących