Narewka. Para turystów na polsko-białoruskiej granicy. Straż Graniczna ukarała ich mandatami

2020-05-27 23:00 jch
Narewka. Para turystów na polsko-białoruskiej granicy. Straż Graniczna ukarała ich mandatami
Autor: Podlaska Straż Graniczna Narewka. Para turystów na polsko-białoruskiej granicy. Straż Graniczna ukarała ich mandatami

Funkcjonariusze podlaskiej Straży Granicznej ukarali mandatami dwie osoby, które naruszyły zakaz wejścia na pas drogi granicznej i przekroczyło polsko-białoruską granicę w niedozwolonym miejscu. Dodatkowo po konsultacji ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Hajnówce podjęto decyzję o nałożeniu na parę obowiązku odbycia 14. dniowej kwarantanny. 

Ta nietypowa sytuacja miała miejsce we wtorek 26 maja w miejscowości Masiewo (woj. podlaskim). Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Narewce zauważyli jak dwie osoby przekraczają granicę polsko-białoruską.  O tym fakcie poinformowano stronę białoruską, która potwierdziła ślady po swojej stronie.

Czytaj też: Tysiące kilometrów od domu. Kubańczycy zatrzymani na Podlasiu

Podlascy pogranicznicy zatrzymali dwóch Polaków. Przebywali oni w okolicy w celach turystycznych.

- Świadomie dokonali przekroczenia granicy wbrew przepisom pomimo widocznych w miejscu zdarzenia tablic informujących o zakazie przekraczania granicy państwowej oraz wejścia na pas drogi granicznej - informuje mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

36-letnia kobieta oraz 31-letni mężczyzna zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 500 zł każda z osób.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

W bliskiej odległości od granicy państwa ustawione są tablice informujące o zakazie przekraczania granicy i zakazie przebywania na pasie drogi granicznej. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad tym, aby przepisy te były przestrzegane.

- Pamiętajmy, że niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł - kontynuuje mjr. Zdanowicz. - Ciekawość i lekkomyślność np. aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy z bliska obejrzeć znaki graniczne nie są żadnym usprawiedliwieniem.

Czytaj też: Nietypowy ładunek w samochodzie. Kolejna "partia" w mieszkaniu 43-latka

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn papierosów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.