Podlaskie. Koronawirus w sklepie. PILNY apel SANEPIDU! Robiłeś tam zakupy? Zadzwoń!

2020-05-25 6:46 jch
Podlaskie. Koronawirus w sklepie. PILNY apel SANEPIDU! Robiłeś tam zakupy? Zadzwoń!
Autor: KMP Białystok

Koronawirusa wykryto u sprzedawczyni. Nie wiadomo z iloma osobami w sklepie kobieta miała kontakt. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Hajnówce apeluje do wszystkich klientów sklepu "PONEK" w Narwi (pow. hajnowski) o telefoniczny kontakt. Chodzi o osoby, które były w sklepie w dniach 11-15 maja oraz 18 maja.

Do tej pory wykryto w woj. podlaskim 417 przypadków zakażenia koronawirusem. 345 pacjentów wyzdrowiało. Oznacza to, że na ten moment na COVID-19 chorują w Podlaskiem 72 osoby. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Hajnówce prosi o pilny kontakt wszystkie osoby, które w dniach 11-15 maja w godz. 7-15 oraz 18 maja do godziny 12 robiły zakupy w sklepie „PONEK” w Narwi ul. Piaski 1. Zobacz też: Białystok. W kwarantannie poszedł po rybę. Do sklepu przyjechała policja

Jak podaje "Kurier Poranny", u sprzedawczyni wykryto koronawirusa. Czytaj też: Grajewo. Zakupy na kwarantannie? Ekspedientka ZAMKNĘŁA sklep

Sanepid prosi te osoby o o pilny kontakt telefoniczny w godz. 8-14 na któryś z podanych numerów: 85 682 28 09, 604 279 575, 698 068 518.

- Z każdą taką osobą przeprowadzamy wywiad epidemiologiczny, by ustalić, czy było narażenie na zakażenie - powiedziała w rozmowie z "Kurierem Porannym" Irena Dymińska z PPIS w Hajnówce. - Od tego zależy dalsze postępowanie, ewentualne skierowanie na kwarantannę. Jeśli ktoś zachował wszystkie zasady bezpieczeństwa, narażenie było raczej niewielkie.

W powiecie hajnowskim stwierdzono 18 zakażeń, 9 osób wyzdrowiało. Obecnie na COVID-19, według oficjalnych danych, choruje tam 9 osób.

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze. Od 16 kwietnia w całym kraju istnieje obowiązuje zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w woj. podlaskim