Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata w short tracku. To pierwsza Polka w historii z takim sukcesem! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-02-09 17:27

24-letnia białostoczanka, jako pierwsza Polka w historii sportu, sięgnęła po Puchar Świata w short tracku.

Aktualizacja, niedziela, godz. 15

Wszystko jest już jasne. Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata. Odpadła z niedzielnego półfinału, ale nie przeszkodziło jej to w zwycięstwie w klasyfikacji generalnej PŚ. Było to możliwe dzięki temu, że jej główna rywalka Holenderka Lary van Ruijven również odpadła z półfinału.

Aktualizacja, niedziela, godz. 11:00

O triumfie Natalii Maliszewskiej w Pucharze Świata informowały serwisy sportowe w całej Polsce. Gratulacje 24-letniej białostoczance złożyli m.in. prezydent RP Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Okazuje się, że ze względu na niewielkie zmiany w regulaminie, na które nie zwrócił uwagi choćby Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, sukces Maliszewskiej nie jest jeszcze przesądzony. W niedzielę odbędą się jeszcze jedne zawody. Najważniejsze jest to, aby zajmująca drugie miejsce w klasyfikacji Holenderka Lara van  Ruijven nie wygrała. Wtedy, bez względu na wynik jaki osiągnie w zawodach Natalia, białostoczanka przypieczętuje wygraną w Pucharze Świata.

Więcej zdjęć Natalii Maliszewskiej znajdziecie w naszej galerii - kliknij tutaj

Białostoczanka Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata w short tracku w dystansie na 500 metrów. Podczas ostatnich zawodach w Turynie zajęła drugie miejsce czym zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej PŚ. W niedzielę kolejne zawody, ale bez względu na wynik 24-latka z Białegostoku może cieszyć się z ogromnego sukcesu. To historyczny wynik. Natalia Maliszewska to pierwsza Polka, która zdobyła Puchar Świata w short tracku na tym dystansie.

Natalia Maliszewska łyżwiarstwo rozpoczęła uprawiać w 2007 roku. Jest wicemistrzynią świata i mistrzynią Europy. Jej starsza siostra, dwukrotna olimpijka Patrycja również uprawia short track.