25-latek zaufał nieznajomej w internecie. Totalna porażka. Nie zapomni tego do końca życia

i

Autor: Shutterstock 25-latek zaufał nieznajomej w internecie. Totalna porażka. Nie zapomni tego do końca życia

Zaufał nieznajomej

25-latek zaufał nieznajomej w internecie. Totalna porażka. Nie zapomni tego do końca życia

2023-03-21 11:43

Do policjantów z Łomży zgłosił się wstrząśnięty 25-latek, który poinformował, że nieznana mu kobieta wyłudziła od niego pieniądze za niepublikowanie jego "nagiego nagrania".

To historia ku przestrodze. Za pośrednictwem mediów społecznościowych do 25-letniego mężczyzny odezwała się nieznajoma kobieta. Najpierw zaczęli pisać, a potem przeszli na transmisję wideo. - Kobieta wyszła z inicjatywą i pokazała swoje nagie ciało. Mieszkaniec powiatu łomżyńskiego również pokazał jak wygląda. Po kilku minutach otrzymał od niej wiadomość, w której szantażowała upublicznieniem jego nagrania, na którym jest nagi - informuje oficer prasowy KMP w Łomży. Kobieta żądała 13 tysięcy złotych pod groźbą rozesłania filmu do wszystkich jego znajomych. 25-latek nie posiadał takiej gotówki, więc przelał kobicie wszystko, co miał - blisko 4 tysiące złotych.

Oszustka w dalszym ciągu wysyłała żądania zapłaty. Mężczyzna urwał z nią kontakt, a o całej sytuacji postanowił poinformować policjantów. Za popełnienie przestępstwa zmuszenia groźbą do wpłaty pieniędzy za zaniechanie upublicznienia nagich zdjęć, grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Białystok. Chodziło o NAGIE zdjęcia. Młode kobiety zaprosiły 24-latka do domu. Mężczyzna przeżył piekło [FOTO]

Policjanci ostrzegają i przypominają, aby nie ufać nieznajomym poznanym w internecie.

Działacz społeczny schwytał oszusta działającego metodą „na policjanta”. Zatrzymany 27-latek próbował wyłudzić pieniądze od 82-letniej staruszki
Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustwa w Internecie?