Nowa organizacja ruchu na Rondzie Św. Faustyny Kowalskiej w Białymstoku. Pojawią się buspasy

i

Autor: Google Maps/Street View Nowa organizacja ruchu na Rondzie Św. Faustyny Kowalskiej w Białymstoku. Pojawią się buspasy

Nowa organizacja ruchu na Rondzie Św. Faustyny Kowalskiej w Białymstoku. Pojawią się buspasy

2022-06-23 10:14

Urząd Miejski w Białymstoku informuje, że od 26 czerwca na Rondzie Św. Faustyny Kowalskiej (skrzyżowaniu ulic: Poleskiej – Jurowieckiej – Alei 1000-lecia Państwa Polskiego) zostaną wyznaczone buspasy.

W związku z tym zmieni się oznakowanie tarczy ronda oraz pasów wjazdowych na rondo. Na ulicy Jurowieckiej pas prawy będzie służyć do skrętu w prawo oraz będzie buspasem do jazdy na wprost. Na wjeździe od strony Alei 1000-lecia Państwa Polskiego pas lewy będzie służyć do jazdy na wprost i w lewo, a pas prawy do skrętu w prawo oraz będzie buspasem. Ponadto po zjeździe z ronda nie będzie możliwy skręt w lewo w ulicę Białostoczek.

Czytaj też: Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego gotowa. Zobaczcie zdjęcia

Białystok. Pościg przez centrum miasta za kierowcą. 38-latek był poszukiwany

Dodatkowo zostanie wykonane oznakowanie wyznaczające ciąg pieszo-rowerowy, który będzie łączyć istniejącą wzdłuż Alei 1000-lecia Państwa Polskiego ścieżkę (po prawej stronie, jadąc w kierunku ronda) z ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ulicy Jurowieckiej.

Czytaj też: Białystok. Ciało 30-latki rozkładało się w mieszkaniu. Konkubent szukał w sieci: "dobry adwokat"

W dniach 24-25 czerwca w godzinach 20 - 6 na rondzie oraz na wlotach na rondo pojawią się utrudnienia w ruchu związane z wykonaniem nowego oznakowania. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych terminy wprowadzenia nowej organizacji ruchu mogą ulec zmianie.

Sonda
Białystok. Czy Białystok to "wygodne" miasto dla kierowców?

18. Podlaski Rajd Moto Retro. Piękne samochody i świetna atmosfera. ZDJĘCIA