Adam Niedzielski

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Niedzielski ostro o antyszczepionkowach! Podziękował pracownikom punktu szczepień za „obronę rozumu”

Nowe obostrzenia na Podlasiu?! Zdecydowane słowa Niedzielskiego

2021-07-30 10:24

Nowe obostrzenia w województwie podlaskim? Minister Zdrowia Adam Niedzielski odpowiedział na pytania o perspektywę wprowadzenia kolejnych obostrzeń. Wśród regionów najbardziej zagrożonych wprowadzeniem kolejnych restrykcji epidemicznych wymienił m.in. województwo podlaskie. Czy na Podlasiu wrócą obostrzenia?

Powrót obostrzeń m.in. w woj. podlaskim? Wszystko przez brak szczepień

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z "Faktem" zdradził plany na najbliższe miesiące. Czwarta fala zakażeń w Polsce wciąż jest przedmiotem gorących dyskusji, od jakiegoś czasu obserwujemy niewielki wzrost infekcji, który - według specjalistów - może prowadzić do fatalnych skutków. Zdaniem ekspertów, nadejście czwartej fali może przypaść na drugą połowę sierpnia i zaatakować głównie w tych rejonach Polski, gdzie poziom zaszczepienia jest bardzo niski.

Minister Niedzielski jako region najsłabiej wyszczepiony wskazuje właśnie woj. podlaskie, wespół z woj. warmińsko-mazurskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim - to tu najbardziej prawdopodobny jest powrót obostrzeń epidemicznych.

Sonda
Obawiasz się wariantu Delta i czwartej fali koronawirusa?
Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę

Czarny scenariusz, o którym mówił minister zdrowia, zakłada że na koniec września, lub początek października raporty przyniosą nam sumę nawet 15 tys. zakażeń dziennie.

Pozostałe rozwiązania epidemiczne, jak choćby zniesienie obostrzeń dla firm, które wykażą się zaszczepionymi pracownikami, będą procedowane na posiedzeniu Sejmu w środę 11 sierpnia.

Podlaskie. Ile osób zaszczepionych?

Według raportu szczepień Ministerstwa Zdrowia z 29.07.21 r., w województwie podlaskim do tej pory wykonano 976.538 szczepień. Z tego 460.589 to druga dawka preparatu. Według danych GUS z 2017 roku, województwo podlaskie zamieszkuje 1,185 miliona osób.