Nowy rozkład jazdy pociągów w woj. podlaskim. Zmiany od 12 czerwca

i

Autor: POLREGIO Nowy rozkład jazdy pociągów w woj. podlaskim. Zmiany od 12 czerwca

Nowy rozkład jazdy pociągów w woj. podlaskim. Zmiany od 12 czerwca

2022-06-06 11:10

W najbliższą niedzielę (12 czerwca) zmieni się rozkład jazdy pociągów POLREGIO w województwie podlaskim. Oprócz odcinka Białystok-Szepietowo, autobusowa komunikacja zastępcza będzie obowiązywała także na trasie Sokółka – Kuźnica Białostocka. Natomiast od 1 lipca zostanie wznowione kursowanie pociągów w relacjach Białystok – Kowno – Białystok oraz Białystok – Waliły – Białystok. Szczegóły w artykule.

Na modernizowanej linii kolejowej nr 6 (odcinek Białystok - Szepietowo) nie będzie istotnych zmian w organizacji ruchu. Zmieni się odjazd tylko jednego porannego autobusu z Szepietowa, z godz. 6:35 na godz. 6:30. O kilka minut zmienią się natomiast godziny odjazdu wszystkich czterech kursujących w tej relacji pociągów. Nie zmieniają się miejsca postojów autobusów komunikacji zastępczej. Wszystkie przystanki będą w dotychczasowych lokalizacjach.

Od 12 czerwca zmieni się rozkład jazdy większości pociągów kursujących po województwie podlaskim. - Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem, prezentowanym na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl - informuje Renata Gerasimiuk z białostockiego oddziału POLREGIO S.A.

W dniach 13-15 oraz 20-22 czerwca będą prowadzone prace torowe poprawiające stan infrastruktury kolejowej na odcinku Sokółka - Kuźnica Białostocka. Będzie to wymagało wstrzymania ruchu pociągów i wprowadzenia komunikacji zastępczej na odcinku Sokółka – Kuźnica Białostocka za pociągi:

  • relacji Białystok (18:06) – Kuźnica Białostocka (19:08)
  • relacji Kuźnica Białostocka (18:25) – Sokółka (18:42)
  • relacji Kuźnica Białostocka (19:22) – Białystok (20:22).

Na odcinku Sokółka – Kuźnica Białostocka autobusy komunikacji zastępczej będą obsługiwały przystanki kolejowe.

Po długotrwałej przerwie wrócą pociągi do Kowna. W relacji Białystok – Kowno pociąg będzie kursował w piątki i soboty, jako przedłużenie pociągu relacji Białystok - Suwałki, w godzinach: Białystok odj. 14:58 – Kowno przyj. 21:21. W relacji powrotnej, pociąg będzie kursował w soboty i niedziele, w godzinach: Kowno odj. 9:10 – Białystok przyj. 12:43. Przyjazd i odjazd w Kownie jest podany według czasu lokalnego.

Czytaj też: Andrzej z Plutycz bez entuzjazmu: "Może być". Brat załatwił mu nowy sprzęt w gospodarstwie

Z powodu modernizacji stacji Białystok oraz prowadzonych robót torowych na odcinku Białystok – Białystok Fabryczny, uruchomienie sezonowych połączeń na trasie Białystok – Waliły w tym roku nastąpi dopiero od 1 lipca. Pociągi będą kursowały w weekendy do końca września. W piątki pociąg będzie odjeżdżał z Białegostoku o godz. 15:30, a z Walił o 16:34. W soboty i niedziele będą kursowały po dwie pary pociągów. Z Białegostoku pociągi będą odjeżdżały o godz. 9:00 i 15:30. Natomiast z Walił odjazdy zaplanowano na godz. 10:25 i 16:34.

Strażak zginął po zderzeniu z pociągiem
Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?