WORD Białystok

i

Autor: WORD Białystok/word.bialystok.pl WORD Białystok

Od marca duże zmiany w WORD Białystok. Zobacz, co się zmieni

2019-02-22 15:00

Nowy dyrektor WORD w Białymstoku Przemysław Sarosiek wprowadza duże zmiany w podległej mu placówce.

Od 9 marca ośrodek będzie czynny w soboty. Egzaminy teoretyczne i praktyczne będą mogły być zdawane w każdą sobotę poczynając od godziny 8 do godziny 16. Od najbliżej soboty każdy chętny będzie miał możliwość wybrania tych terminów na egzamin praktyczny i teoretyczny oraz zapoznać się z ofertą szkoleniową.

ZOBACZ TAKŻE: Wypadek przez WORD Białystok. Seat uderzył w słup. W środku 5 młodych osób [ZDJĘCIA]

Wydłuży się też czas pracy ośrodka. W dni robocze będzie egzaminy teoretyczne i praktyczne będzie można zdawać od godziny 7:30 do 19:30. Rozważane są też możliwości wydłużenia czasu egzaminowania także na terenie Filii w Bielsku Podlaskim

- Czas ten ulegnie wydłużenia na późne godziny popołudniowe oraz wieczorne, tak aby osoby chętne do zdawania egzaminów miały możliwość poddania się egzaminom w godzinach popołudniowych – po zakończeniu pracy lub zajęć w szkole i na studiach - informuje Przemysław Sarosiek.

Czytaj także: Wraca pociąg "Hańcza" Suwałki - Kraków. Zieliński: "Udało mi się przekonać spółki kolejowe"

Kolejna istotna zmiana jest taka, że po oblanym egzaminie praktycznym na placu przyszły kierowca będzie mógł przystąpić do poprawki już tego samego dnia lub następnego.

Zmiany powinny wejść w życie od 1 marca 2019 roku.

W planach WORD jest też uruchomienie egzaminów praktycznych w języku angielskim oraz niemieckim dla osób, które są zainteresowane ich składaniem w tym języku.

Czytaj także: Wypadek autobusu pod Białymstokiem. 9 osób rannych. Do szpitala trafiło 3 dzieci [ZDJĘCIA]

- Ponadto w marcu zaprosimy ośrodki szkolenia kierowców na spotkanie z egzaminatorami i kierownictwem WORD w Białymstoku, aby podyskutować o sposobach na dostosowanie szkoleń do wymagań egzaminu państwowego na prawo jazdy różnych kategorii - mówi dyrektor WORD. - Chcemy aby właściciele OSK, instruktorzy i egzaminatorzy mogli porozmawiać ze sobą o najczęstszych błędach osób ubiegających się o prawo jazdy i wspólnie zastanowili się jak udoskonalić program szkolenia i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Przemysław Sarosiek jest dyrektorem WORD od niedawna. Wcześniej dyrektorem był Michał Freino.

Czytaj także: Daniel M. pędził swoim mercedesem ponad 200 km/h na S8. Pochwalił się tym na Instagramie [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: Przemysław Sarosiek pokazuje nagranie, jak były dyrektor WORD Białystok wjeżdża w bramę ośrodka