Wraca pociąg Hańcza Suwałki - Kraków. Zieliński: Udało mi się przekonać spółki kolejowe

i

Autor: Pixabay Wraca pociąg "Hańcza" Suwałki - Kraków. Zieliński: "Udało mi się przekonać spółki kolejowe"

Wraca pociąg "Hańcza" Suwałki - Kraków. Zieliński: "Udało mi się przekonać spółki kolejowe"

2019-02-22 9:52

To dobra wiadomość nie tylko dla studentów. Do rozkładu PKP wraca bezpośredni pociąg relacji Suwałki - Białystok - Kraków. "Hańcza" wróci do rozkładu już 19 marca - poinformował Jarosław Zieliński.

Dużo wcześniej niż planowano, wróci bezpośrednie połączenie kolejowe Suwałki - Kraków. W grudniu 2018 połączenie zniknęło z rozkładu jazdy z powodu nierentowności. Jak twierdzi wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, udało mu się przekonać spółki kolejowe – PKP Intercity oraz PKP PLK do zmiany decyzji, przy "zrozumieniu i wsparciu kierownictwa Ministerstwa Infrastruktury".

Zobacz także: W tych zawodach znajdziesz pracę w Białymstoku [ZDJĘCIA]

- Pociąg „Hańcza” będzie przywrócony już od najbliższej zmiany rozkładu jazdy, a więc od 19 marca 2019 roku - informuje Jarosław Zieliński.

Pierwotnie połączenie miało wrócić do rozkładu PKP w czerwcu, ale udało się przyśpieszyć realizację tego planu. Pociąg będzie jeździł na trasie z Suwałk przez Augustów i Białystok do Krakowa i z powrotem. To zdecydowanie dobra wiadomość dla całego woj. podlaskiego. O przywrócenie tego pociągu apelowali m.in. studenci i prezydent Suwałk. W internecie zbierano nawet podpisy w tej sprawie.

Zobacz Wypadek autobusu pod Białymstokiem. 9 osób rannych. Do szpitala trafiło 3 dzieci [ZDJĘCIA]

- Cieszę się, że moje argumenty, wsparte licznymi podpisami mieszkańców Suwalszczyzny i województwa podlaskiego, przy dużym zaangażowaniu harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, zostały wzięte pod uwagę i przesądziły o przywróceniu tego pociągu do siatki połączeń kolejowych - mówi Zieliński.

ZOBACZ WIDEO: PiS podał kandydatów do Parlamentu Europejskiego