WORD Białystok. Przemysław Sarosiek nie pozostawia suchej nitki na poprzednikach. Złożył zawiadomienie do prokuratory [WIDEO]

i

Autor: Paweł Jakubowski WORD Białystok. Przemysław Sarosiek nie pozostawia suchej nitki na poprzednikach. Złożył zawiadomienie do prokuratory [WIDEO]

WORD Białystok. Przemysław Sarosiek nie pozostawia suchej nitki na poprzednikach. Złożył zawiadomienie do prokuratory [WIDEO, AUDIO]

2019-02-12 14:09

Poprzedni dyrektor WORD Michał Freino uszkodził służbowy samochód. Między innymi w tej sprawie obecny dyrektor WORD Przemysław Sarosiek złożył zawiadomienie do prokuratury.

ZOBACZ WIDEO: Michał Freino, były już dyrektor WORD, wjeżdża w bramę ośrodka

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez poprzednie władze ośrodka. Jeden z zarzutów dotyczy zakupu używanych samochodów bez przeprowadzonego przetargu na kwotę prawie 400 tys zł.

Czytaj także: Wypadek autobusu pod Białymstokiem. 9 osób rannych. Do szpitala trafiło 3 dzieci [ZDJĘCIA]

Mówi dyrektor Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD:

Nowy dyrektor chce również wyjaśnień w sprawie uszkodzenia przez poprzedniego dyrektora WORD Michała Freino służbowego samochodu na terenie ośrodka. Zdarzyło się to 24 stycznia 2018 roku.

- Ówczesny dyrektor WORD pan Michał Freino rozbił samochód będący własnością ośrodka na terenie ośrodka - mówi Przemysław Sarosiek. - Uderzając w bramę wjazdową. Po mojej analizie dokumentów odnalazłem notatkę służbową, której ówczesny pan dyrektor tłumaczy, że w związku z opadami śniegu i gołoledzią uszkodził auto służbowe wjeżdżając na teren WORD. Nie wiem jak to jest możliwe, że kierowca z rajdowym doświadczeniem [...] doprowadził do zderzenia z bramą w takich okolicznościach.

Sarosiek zauważa, że do wypadku doszło podczas wyjeżdżania z ośrodka, a nie wjeżdżania, jak to było napisane w notatce służbowej.

Czytaj także: Wypadek na ul. Piasta. Mercedes uderzył w tył mini coopera. 25-latek w szpitalu. Policja szuka kierowcy mercedesa

- Nie wiem dlaczego w ewidencji służbowych, brak jest jakiegokolwiek wpisu, że w tym czasie było używane auto służbowe. Nie wiem dlaczego po tym wypadku nie wezwano policji i nie wykonano kontroli trzeźwości.

Ponadto Sarosiek chce również, aby prokuratura zbadała kwestie ponad 2,5 tysiąca nadgodzin na kwotę ponad 100 tys złotych wypłaconych pracownikom. Sarosiek zwrócił się również do marszałka o wszczęcie kontroli w WORD.