Budowa ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/Super Express

Ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej. Metalowe słupy, drut kolczasty [ZDJĘCIA, WIDEO]

Od kilku dni na granicy polsko-białoruskiej w Podlaskiem trwa budowa ogrodzenia o wysokości 2,5 metra, tworzonego ze zwojów drutu kolczastego opartego o stalowe słupy. Zobaczcie, jak postępują prace.

Straż Graniczna ostatniej doby odnotowała 55 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. Zatrzymano dwóch Irakijczyków, pozostałe próby zostały udaremnione. Od początku sierpnia ten odcinek granicy cudzoziemcy próbowali nielegalnie przekroczyć ponad 3 tys. razy. Od kilku dni na granicy polsko-białoruskiej w Podlaskiem trwa budowa ogrodzenia o wysokości 2,5 metra, tworzonego ze zwojów drutu kolczastego opartego o stalowe słupy. - Wzmacniamy granice! Żołnierze rozpoczęli budowę ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Płot zwiększy jej szczelność i znacznie utrudni próby nielegalnego przekraczania - napisał w środę Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej. Zobaczcie naszą relacje z budowy płotu na granicy z Białorusią.

Budowa ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej

Premier Mateusz Morawiecki mówił w miniony wtorek w Kuźnicy, gdzie wizytował inny odcinek tzw. zielonej granicy polsko-białoruskiej, że prace potrwają kilka, do kilkunastu tygodni. Najpierw zabezpieczane będą odcinki granicy najłatwiejsze do przejścia przez grupy nielegalnych imigrantów, łącznie ok. 180-190 km. Potem podobnie zabezpieczony ma być także odcinek bardziej na południe, który znajduje się wzdłuż rzeki Bug.

Sonda
Usnarz Górny. Czy Polska powinna przyjąć do kraju koczujących przy granicy obcokrajowców?