Orszak Trzech Króli 2022: Przebieg trasy w Białymstoku

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok Orszak Trzech Króli w Białymstoku w styczniu 2020 roku.

Orszak Trzech Króli 2022: Przebieg trasy w Białymstoku

2022-01-04 12:07

Orszak Trzech Króli 2022: W czwartek (6 stycznia) katolicy obchodzą Uroczystość Objawienia Pańskiego. W miastach w całej Polsce przejdą kolorowe orszaki. Uczestniczący w marszu naśladują mędrców ze Wschodu, którzy złożyli dary nowo narodzonemu Jezusowi. W Białymstoku wydarzenie przyjmie formę "spaceru rodzinnego" po wyznaczonej trasie przemarszu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze miejskiej z nagrodami.

W Białymstoku, mimo pandemii koronawirusa, odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Jak zapowiada miasto, tegoroczny orszak przyjmie bardziej otwartą formę – spaceru rodzinnego, indywidualnego lub w małych grupach po wyznaczonej trasie. - Orszak Trzech Króli jest inicjatywą lokalną i oddolną, organizowaną w Białymstoku przez ostatnie lata. Zapisał się już w pamięci białostoczan i wpisał również w tradycję cyklicznych imprez miasta - czytamy na stronie Urzędu Miasta. Trasa tegorocznego orszaku znajduje się na plakacie poniżej. Póki co, nie jest znana godzina rozpoczęcia wydarzenia.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Wielkie święto w rodzinie Emilii Korolczuk. Piękna sprawa!

Orszak Trzech Króli 2022: Przebieg trasy w Białymstoku

Białystok. Świąteczne iluminacje. Coś pięknego!
Orszak Trzech Króli 2022 w Białymstoku - trasa

i

Autor: UM Białystok Orszak Trzech Króli 2022 w Białymstoku - trasa

Orszak Trzech Króli 2022 w Białymstoku. Do rozwiązania krzyżówka

Co ciekawe, podczas spaceru uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze miejskiej polegającej na rozwiązaniu krzyżówki. W miejscach dotychczasowych przystanków zostaną ustawione tablice opisujące sceny biblijne ze zdjęciami białostockich orszaków, na których będzie można znaleźć odpowiedzi do krzyżówki. Karta do gry z krzyżówką, pytaniami i mapą dostępna jest do pobrania na dole strony. Dodatkowo ustawione zostaną standy, przy których będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie. Rozwiązanie krzyżówki należy przesłać 6 stycznia na adres promocja@um.bialystok.pl. Pięćdziesiąt osób, które w pierwszej kolejności wskażą poprawną odpowiedź oraz prześlą zdjęcie ze spaceru orszakowego, np. z wykorzystaniem pamiątkowych standów, otrzyma pakiet nagród rzeczowych Miasta Białystok. Czytaj też: Białystok: Godziny Mszy Świętych w kościołach [ADRESY, PARAFIE]

Zobacz zdjęcia: Białystok. Orszak Trzech Króli 2020

Sonda
Wybierasz się na Orszak Trzech Króli?