Białostoczanie rozmawiali z Rafałem Rudnickim m.in. o potrzebie organizowania zajęć edukacyjnych informujących o problemie katastrofy klimatycznej. Przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego przekazali zastępcy prezydenta swoje postulaty. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny apeluje m.in. o wprowadzenie edukacji klimatycznej na wszystkich szczeblach kształcenia, szkolenia dla nauczycieli "w zakresie mechanizmów zmian klimatu tak, aby byli oni kompetentni do prowadzenia zajęć na ten temat."
Czytaj też: To pierwszy tego typu park w Białymstoku. Zobacz, jak wygląda! [ZDJĘCIA]
Jak informuje Agnieszka Błachowska z Departament Komunikacji Społecznej, "za bardzo ważne uznają nagłaśnianie informacji o katastrofie klimatycznej i apelują o wsparcie w tym zakresie, np. poprzez przeprowadzenie billboardowej kampanii informacyjnej, która poszerzy wiedzę lokalnej społeczności w tym temacie."
– Jesteśmy otwarci na postulaty Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Dziękujemy za pomysły i propozycje działań, jakie warto i trzeba podjąć, aby zwiększyć świadomość społeczną – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – To nie jest nasze ostatnie spotkanie dotyczące problemów klimatycznych.
We wrześniu 2019 w Białymstoku odbyła się w Białymstoku pikieta Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. W centrum miasta zebrał się tłum młodych ludzi z transparentami. Można było na nich przeczytać m.in.: "Ignorancja to nie polityka", "Najpierw natura, potem matura", "Segreguj śmieci, nie ludzi".