Pan złota rączka w Białymstoku już od 1 marca

i

Autor: UM Białystok/bialystok.pl Pan złota rączka w Białymstoku już od 1 marca

Pan złota rączka w Białymstoku. Naprawi zamek w drzwiach, przymocuje karnisz [AUDIO]

2019-01-25 10:17

Białystok chce pomagać osobom po 65 roku życia, osobom chorym niepełnosprawnym i samotnym. Seniorzy będą z tej pomocy korzystać bezpłatnie. Pomysł rusza 1 marca.

Teraz miasto ogłosiło konkurs pn. „Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów w 2019 roku”. Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych, które prowadzą działalność w zakresie pomocy społecznej.

- Organizacja, która wygra konkurs, będzie mogła zlecać fachowcom usługi lub ich wykonanie powierzyć wolontariuszom, będzie przyjmowała zgłoszenia od seniorów, a także zajmie się ich weryfikacją - wyjaśnia Urszula Mirończuk rzecznik Prezydenta Białegostoku - Chodzi o to, by z pomocy korzystały rzeczywiście osoby, do których jest ona adresowana.

Czytaj także: Białystok. Wypadek na ul. Klepackiej. Ziemia przysypała robotników. Jeden nie żyje [AUDIO]

Pomysł będzie realizowany od 1 marca do 31 sierpnia 2019. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 50 tys. złotych.

– Usterki sprzętów domowych czy instalacji nie tylko utrudniają życie, ale mogą być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia, dlatego z pomocą fachowców chcemy zadbać o bezpieczeństwo starszych mieszkańców Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.  

Czytaj także: Śmiertelne potrącenie. Mężczyzna biegł na autobus. Potrącił go bus

Ten sam pomysł funkcjonował w drugiej połowie 2018 roku. Wtedy z pomocy „złotej rączki” seniorzy skorzystali ponad 80 razy. Zlecenia dotyczyły regulacji okien i drzwi balkonowych, wymiany klamek w drzwiach, czyszczenia syfonu i wyregulowania baterii w łazience, naprawy rolet, przyklejenia listwy przypodłogowej, zamontowania regału, wieszaków w łazience, naprawy systemu umywalkowego itp.