Pies w typie amstaffa ugryzł dziecko w twarz! 3-letni maluszek trafił do szpitala

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK Pies w typie amstaffa ugryzł dziecko w twarz! 3-letni maluszek trafił do szpitala

Straszne!

Pies w typie amstaffa ugryzł dziecko w twarz! 3-letni maluszek trafił do szpitala

2023-08-09 16:32

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło, kiedy dziecko siedziało na podłodze i chciało pobawić się ze szczeniaczkiem. Wtedy matka szczeniaka, suka w typie amstaffa, ugryzła dziecko w twarz! 3-letni maluszek przebywa w szpitalu.

3-letnie dziecko zostało pogryzione przez psa. Policja wyjaśnia teraz, czy nie doszło do zaniedbań ze strony dorosłych przy opiece nad malcem. Dziecko przebywa obecnie w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Jak poinformowała w środę (9 sierpnia 2023) Polską Agencję Prasową (PAP) Malwina Trochimczuk z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, informację o tym, że trzyletnie dziecko zostało ugryzione przez przebywającego w domu psa, policja otrzymała w poniedziałek. Poinformowała, że dziecko przebywa w szpitalu, a w trakcie zdarzenia obecni byli jego rodzice i dziadkowie. Pies należy do rodziny.

Malwina Trochimczuk powiedziała, że z relacji osób obecnych podczas zdarzenia wynika, że dziecko siedziało na podłodze i chciało bądź zaczęło się bawić ze szczeniakiem. Wtedy matka szczeniaka, suka w typie amstaffa, ugryzła dziecko.

- Policjanci prowadzą czynności sprawdzające w kierunku niedopełnienia obowiązków na osobach, które mają szczególny obowiązek opieki nad dzieckiem - powiedziała Trochimczuk. Policjantka dodała, że kluczowa będzie opinia biegłego z zakresu medycy sądowej, który - jak podkreśliła - "określi stopień obrażeń dziecka, ale i to, czy wystąpiło bezpośrednie narażenie na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Dodała, że aktualnie policja czeka na przekazanie dokumentów ze szpitala.

Wcześniej informowaliśmy o koszmarnym zdarzeniu w Katowicach, gdzie na spacerze pies odgryzł dziecku palce. 

Wieczorny Express - Hanna Gill-Piątek; Marek Jakubiak
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?