400 milionów zł na wagony. Czy w 2. klasie będzie klimatyzacja? Sprawdź! [ZDJĘCIA]

2020-01-22 10:39

PKP Intercity odebrało ostatnie z 90 wagonów, które dla przewoźnika zmodernizował H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu. Unowocześnione wagony będą obsługiwać połączenia kolejowe w całej Polsce, także w woj. podlaskim. Inwestycja PKP Intercity kosztowała 410 mln zł.

Pasażerowie PKP Intercity będą podróżować 90 zmodernizowanymi wagonami, które znacznie poprawią komfort podróżowania 2. klasą. Zmodernizowane wagony będą jeździć m.in. po torach w woj. podlaskim, na trzech ważnych trasach z Białegostoku i Suwałk:

  • Szczecin – Trójmiasto – Olsztyn – Białystok
  • Wrocław/Zielona Góra – Poznań – Gdynia/Olsztyn – Białystok
  • Suwałki – Białystok/Lublin – Warszawa – Poznań – Szczecin/Gorzów Wlkp./Zielona Góra

Czytaj także: Białystok: W kasie dworca jak w konfesjonale. KLĘCZAŁA, żeby kupić bilet [FOTO]

Obecnie włączane są do pociągu IC Mamry relacji Wrocław – Białystok – Wrocław. Jak informuje PKP, unowocześniony wagony to pojazdy przedziałowe klasy 2., wyposażone w wygodne fotele, z klimatyzacją, gniazdkami, elektronicznym systemem informacji pasażerskiej oraz z toaletami z zamkniętym obiegiem.

W wagonach zainstalowane zostały także wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego internetu. PKP Intercity podkreśla, komfort jazdy oraz ciszę wewnątrz wagonu zapewnia zabudowa nowoczesnych wózków.

Zobacz WIDEO: Białystok. "Mój synek to 4-letni niemowlak". Niepełnosprawna mama prosi o pomoc

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE